Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ Anasayfa
 
  Hakkımızda
  Gündemdekiler
  Etkinlikler
  Medyada ÇÜ
  Haber Arşivi
  İletişim

Sporun Kalbi Çukurova Üniversitesi’nde Atacak

Adana (ÇÜHM) –Çukurova Üniversitesi, 20 – 30 Haziran tarihleri arasında Mersin’de yapılacak olan 17. Akdeniz Oyunları’nda hentbol, kano ve yelken müsabakalarına ev sahipliği yapacak.


17. Akdeniz Oyunları Hazırlık ve Düzenleme Kurulu Genel Direktörü Taha Aksoy, Çukurova Üniversitesi’ni ziyaret etti. Aksoy ve üniversitemiz rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar bir araya gelerek, Tesis Kullanım Sözleşmesini içeren bir protokol imzaladılar. Söz konusu protokol ile birlikte Oyunlar dahilinde yapılacak olan hentbol müsabakaları, kano ve yelken yarışları Çukurova Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek.

Genel Direktör Taha Aksoy, Lütfullah Aksungur Spor Salonu’nun hentbol müsabakalarına hazır hale getirilmesi için 1 Mayıs 2013 tarihinden itibaren yenilemeyi hedeflediklerini söyleyerek Akdeniz Oyunları ile ilgili çalışan tüm yetkililere teşekkür etti.

Rektör Prof. Dr. Kibar, oyunlara 205 milyon TL bütçe ayrıldığını ve tesislerin müsabakalara uygun hale getirilmesi amacıyla Çukurova Üniversitesi'ne 4 milyon TL’lik bir bütçe tahsis edileceğini ifade ederek “Her türlü teknik ve bilgi yardımını Hazırlık Düzenleme Kurulu’na sağlayacağız. Elimizdeki tesisleri oyunlar vasıtasıyla daha da geliştirerek Adana’nın tanıtımına katkıda bulunmayı hedefliyoruz.” dedi.

Dört yılda bir yapılan ve Olimpiyat kurallarının geçerli olduğu Akdeniz Oyunları organizasyonuna yirmi dört ülkeden dört binin üzerinde sporcunun katılması bekleniyor.

 

akd.oyun

 

Tel: 0 (322) 338 70 70 - 0 (322) 338 60 84/2016 habermerkezi@cu.edu.tr


Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi