Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ Anasayfa
 
  Hakkımızda
  Gündemdekiler
  Etkinlikler
  Medyada ÇÜ
  Haber Arşivi
  İletişim

“Zenci Bir Türk Olmakla İftihar Ediyorum”

Evsen Medya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Evsen, Çukurova Üniversitesi Akif Kansu Toplantı Salonu’nda öğrencilerle bir araya geldi. “Zenci Bir Türk” isimli çok satan kitabından yola çıkarak sunduğu aynı isimli konferansta Evsen, çalışma hayatındaki deneyimlerini paylaştı.

Konferansın başında kendisini neden “zenci bir Türk” olarak gördüğünü açıklayan Evsen, ezilmiş ve hor görülmüş bir ortamdan geldiğini belirterek, “Yoksul bir ailenin çocuğu olarak erken yaşta yurt dışında yaşamak zorunda kaldım. Burada çocuklar bana ‘kara kelle’ olarak hitap ederlerdi. Daha sonra Türkiye’ye döndüğümde insanların yaşam şartlarımdan dolayı bana aynı gözle baktıklarını anladım.” dedi.

Üniversite yıllarının hayatındaki önemini vurgulayan Evsen, iletişim alanında eğitim almamasına rağmen başarılı bir iletişimci olmasını “hayallerinin peşinden koşmasına” bağladı. Üniversite bitince diplomanın iş yapmayacağını ve üniversite mezunlarının iş beğenmediğini belirterek “Üniversitede okurken deneyimlerinize yenilerini ekleyin ve asla ideallerinizden vazgeçmeyin” önerisinde bulundu.

Konferansta medya sektöründeki tecrübelerinden de örnekler veren Evsen “Ne kadar başarılı olursanız o kadar çok rakip edinirsiniz. Bu nedenle yaptığınız işin en iyisi olmaya ve o işi farklı yapmaya özen gösterin. Mazeret bulmak için harcadığınız vakti o işi gerçekleştirmek için harcayın” diyerek iş yaşamındaki başarısının sırrını paylaştı.

Öğrencileri hedeflerine ulaşamadıkları takdirde vazgeçmemeleri konusunda uyaran deneyimli medyacı, “Zor yaşam koşullarına rağmen ben bir şeyler başarabildiysem siz de başarabilirsiniz. Size diplomanızı, kimleri tanıdığınızı soranlar, ‘bu işi yapamazsın’ diyenler olacaktır. Ama siz dünyayı değiştireceğim derseniz değiştirirsiniz. Asla inancınızı kaybetmeyin” diyerek konuşmasını bitirdi.

 

Tel: 0 (322) 338 70 70 - 0 (322) 338 60 84/2016 habermerkezi@cu.edu.tr


Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi