Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Çukurova Üniversitesi’nde Atatürk'ü Anma Etkinliği...

 

 

Adana (ÇÜHM) -

10.11.2014

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 76. yıldönümünde Çukurova Üniversitesi’nde törenle anıldı.

Çukurova Üniversitesi’ndeki Anma Töreni sabah 9’u beş geçe kampüs içerisindeki Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başladı. Buradaki törene, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu, Prof. Dr. Seyhan Tükel, Prof. Dr. Azmi Yalçın, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Recep Yurtal, Fakülte Dekanları, Akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

 

Tören Kongre Merkezi’nde devam etti.  

 

 

Adana Valisi Mustafa Büyük, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Satı Bahadır Köse, Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, CHP Adana Milletvekili Ümit Özgümüş, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Aytekin Şahin, askeri ve mülkü erkân ile öğrencilerin katıldığı program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

 

 

Öğrenciler adına konuşan ÇÜ Atatürkçü Düşünce Kulübü Başkanı Mehmet Menekşe, 10 Kasım’ın bir matem günü değil, Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte yaşayacak olan Atatürk ve eserlerini anarak geçmiş ve gelecek üzerine yeniden düşünme günü olduğunu söyledi.

 

 

Ardından söz alan 6. Mekanize Piyade Tümen Komutanlığı’nda görevli Topçu Kurmay Binbaşı Engin Türkmen ise “Atatürk’ün Asker Kişiliği”ni anlattı.

 

 

Çukurova Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Erdem Çanak da, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün  Adana seyahatlerini anlattığı “Atatürk ve Adana” konulu sunumunu yaptı.

 

 

Çukurova Üniversitesi’ndeki Ata’yı Anma Töreni, 6. Mekanize Piyade Tümeni Bölge Bando Komutanlığı, Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Academic Quartet ve Çukurova Üniversitesi Kültür Müdürlüğü Halk Müziği Topluluğu’nun ortak konseriyle sona erdi.

 
 
 

Atatürk’ün sevdiği, “Sarıkamış, Çanakkale türküleri, Neredesin Sen, Şimdi Uzaklardasın, Biz Atatürk Gençleriyiz, Bülbülüm Altın Kafeste, Sarı Zeybek, Bir Fırtına Tuttu Bizi, Harmandalı, İzmir Marşı’ndan” parçalarını seslendiren koro, davetlilerden büyük alkış topladı.

 

 
 

 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi