Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Çukurova Üniversitesi’nde 18 Mart Yemek Menüsü: “Yağlı Buğday Çorbası, Üzüm Hoşafı, Yarım Ekmek ve Su…”

 

 

Adana (ÇÜHM) -

18.03.2015

Çukurova Üniversitesi’nin (ÇÜ) tüm yemekhanelerinde bugün ‘Çanakkale Menüsü’ verildi. Personel ve öğrencilere ücretsiz verilen ve ECDAT AŞI olarak da bilinen menü de ‘Yağlı Buğday Çorbası, Üzüm Hoşafı, Yarım Ekmek ve Su’ vardı…

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 100. yıldönümü nedeniyle Çukurova Üniversitesi’nde de anma etkinlikleri organize edildi. Etkinliklerin en dikkat çekeni Üniversitenin tüm yemekhanelerinde dağıtılan Çanakkale menüsüydü.

Öğrenci ve Personele Ecdat Aşı Dağıtıldı

Çukurova Üniversitesi Yönetimi anma günü nedeniyle personel ve öğrencilerine cephede askere dağıtılan yemeği ikram etti.

Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar ile Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu, Prof. Dr. Seyhan Tükel ve Prof. Dr. Şeref Erdoğan da ‘Yağlı Buğday Çorbası, Üzüm Hoşafı, Yarım Ekmek ve Su’dan oluşan Ecdat Aşı’nı öğrenci yemekhanesinde öğrencilerle birlikte yedi.

Öğrencilerle sohbet eden Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar,  milletimiz ve devletimiz için önemli olan kutsal günlerin hatırlanması, genç neslin o şuuru hissetmeleri bakımından, bu tür etkinlikleri çok önemsediklerini söyledi.

 

Prof. Dr. Kibar: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Şehitlerimizi Rahmet ve Minnetle Anıyorum.”

“Şanlı ordumuz 100 yıl önce verdiği yüz binlerce şehide rağmen, düşmana geçit vermeyerek dünyada eşi benzeri bulunmayan bir destan yazmıştır.” diyen Prof. Dr. Kibar şöyle konuştu;

“Çanakkale Zaferi, ülke topraklarımızı işgal ve Türk milletini tarih sahnesinden silmek isteyen üstün silah gücüne sahip devletlere karşı kazanılmış, tarihe altın harflerle yazılan büyük bir zaferdir. Çanakkale Zaferi’nin 100. yıldönümü ve 18 Mart Şehitler Günü’nü kutlamanın onurunu yaşadığımız bugünde, başta büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, taşıdıkları yüksek ruhla yüce Türk ulusunun bağımsızlığı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünü koruma uğruna şehit olan vatan evlatlarını bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum.”

 

 
 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi