Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Çukurova Üniversitesi’nde ‘14 Mart Tıp Bayramı’ Kutlandı

 

 

Adana (ÇÜHM) -

13.03.2015

Modern tıp eğitiminin başlangıcı olarak kabul edilen 14 Mart Tıp Bayramı, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından organize edilen törenle kutlandı.

“Sağlık Haftası” olarak da kutlanan ve ÇÜ Balcalı Hastanesi Hippokrat Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen 14 Mart Tıp Bayramı etkinliği, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Seyhan Tükel, Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu, Prof. Dr. Şeref Erdoğan, Tıp Fakültesi Dekanlığı, Tabipler Odası yönetiminin de katılımı ile gerçekleştirilen törenin açılış konuşmasını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyhan Tükel Yaptı.

Prof. Tükel; “Hekimlere ve Sağlık Çalışanlarına Yönelik Şiddeti Kınıyorum.”

14 Mart’ın modern tıp eğitiminin başladığı gün olup, bu önemli günün Tıp Bayramı olarak kutlandığını hatırlatan Prof. Dr. Tükel, tüm sağlık çalışanlarının tıp bayramını kutladı. Prof. Dr. Tükel, “Hekimlere, sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti bu vesile ile kınıyorum. ‘Kadın Hekim Haftası’ olarak öne çıkarmaya çalıştığımız bu haftayı önemsiyorum.” dedi.

 

Dekan Prof. Dr. Özcengiz: “14 Mart Kadın Hekimler Haftası Olsun”

ÇÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dilek Özcengiz ise 14 Mart Tıp Bayramı haftasının “Kadın Hekimler Haftası ve Ay’ı” olması önerisinde bulundu.

 

Akademik Quartet Hekimler İçin Sahne Aldı

Tören akademik Quartet grubunun müzik dinletisi ile devam ederken, Tıp Fakülteleri arası satranç turnuvasında dereceye girenlere protokol tarafından ödülleri verildi. Törenin sonunda Hippokrat Fuayesi’nde yer alan ve Vahap Keskin tarafından hazırlanan “Fırçanın İzleri” adlı resim sergisi gezildi.

 
 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi