Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

ÇÜ Devlet Konservatuvarı’nın Minik Sanatçıları Ayakta Alkışlandı

 

 

Adana (ÇÜHM) -

28.04.2016

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Devlet Konservatuvarı öğrencileri çeşitli Enstrümanlardan oluşan mini bir konserle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşkuyla kutladı…

ÇÜ Devlet Konservatuvarı tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle kutlama programı düzenlendi. Minik öğrenciler tarafından yapılan gösteriler izleyenler tarafından ayakta alkışlandı.

Çukurova Üniversitesi Mithat Özsan Amfisi’nde düzenlenen etkinlik saygı duruşunda bulunulması ve ÇÜ Devlet Konservatuvarı öğrencilerince seslendirilen İstiklal Marşı’nın hep bir ağızdan okunmasıyla başlayıp, ÇÜ Devlet Konservatuvarı Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Ulviyye Güler’in ‘hoşgeldiniz’ konuşmasıyla devam etti.

 

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanan 23 Nisan’ın Ülkemiz tarihi açısından önemine dikkat çeken Doç. Dr. Ulviyye Güler, “Tüm çocuklarımızın bayramını kutluyorum.” dedi. Doç. Dr. Güler, etkinliğin öğrencilere sahne tecrübesi kazandırıyor olmasının yanı sıra, ülkesinin değerlerine sahip çıkan bireyler yetiştirebilmek için milli bayramlarımızın da çeşitli etkinliklerle kutlanmasına önem verdiklerini ifade etti. 

Geleceğin Sanatçıları Ayakta Alkışlandı.

Hoşgeldiniz konuşmasının ardından Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın minik öğrencileri tarafından hazırlanan gösterilere geçildi.

Öğrenciler, tüm yıl hazırlandıkları eserlerle sahnede çalışmalarından kesitler sundu. Sahneye çıkan müzik bölümü öğrencilerinden oluşan koronun “piyano, keman, çello, kontrbas” ile yaptıkları müzik izleyicilerden büyük alkış aldı. Programda sahne alan bale gösterileri ise büyük beğeni topladı.

Gösterinin sonunda öğrencilere katılımlarından dolayı birer teşekkür belgesi verilerek çocuklara bayrak ve şeker dağıtıldı. Etkinlik toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi