Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

ÇÜ Adana Sağlık Yüksekokulu 153 Ebe ve Hemşireyi Mezun Etti

 

 

Adana (ÇÜHM) -

15.07.2014

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Adana Sağlık Yüksekokulu 2013-2104 akademik yılında mezun olan öğrencilerini Mithat Özsan Amfisi’nde düzenlenen törenle uğurladı.

Törene Çukurova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Azmi Yalçın, ÇÜ Adana Sağlık Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Sait Polat,  Yüksekokul Müdür Yardımcıları Doç. Dr. Evşen Nazik, Yrd. Doç. Dr. Sevban Arslan, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunduğu törenin açılış konuşmasını öğrenciler adına Yüksekokul birincisi Cemre Can Büyükdağ yaptı.

“Son 10 Yılda Hemşire Sayısını En Fazla Arttıran 2. Avrupa Ülkesiyiz.”

151’i Hemşire 2’si Ebe toplamda 153 öğrenci mezun ettiklerini belirten Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Sait Polat, Hemşirelik ve Ebelik mesleğinin önemine değinerek, mezun olacak öğrencilerin üstün bir akademik formasyon ile yetiştirildiğini söyledi. Prof. Dr. Sait Polat, “Ülkelerin sağlık sistemi içerisinde Hemşirelik ve Ebelik mesleği giderek önem kazanan ve büyük değerler verilen meslekler olarak ön plana çıkmıştır. Son 10 Yılda Hemşire sayısını en fazla arttıran ikinci Avrupa ülkesi olmamıza karşılık, hemşire sayısında halen eksiğimiz var.” dedi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Azmi Yalçın ise, hazırlık ile birlikte 5 yıl boyunca eğitim gören ve Yüksekokulu bitiren öğrencilere teşekkür etti. Mezun ettikleri öğrencilerin Çukurova Üniversitesi olarak her zaman yanlarında ve desteğe hazır olduklarını vurgulayan Prof. Dr. Yalçın, öğrencilerin yetişmesine katkı koyan akademik ve idari kadro ile ailelerine de teşekkür etti.

153 Öğrenci Yemin Ederek Ebe ve Hemşire Oldu

Açılış konuşmalarının ardından Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuarı Öğretim Görevlileri mini bir dinleti sundu. Törende ayrıca Adana Sağlık Yüksekokulu’nda görevli akademik aşama yapan öğretim üyelerine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Azmi Yalçın ve Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Sait Polat tarafından çiçek takdim edildi. Mezun olan 153 öğrenci sahneye davet edilerek yemin törenine geçildi.

Bu güne kadar bin 400’ün üzerinde Ebe ve Hemşire mezun eden ÇÜ Adana Sağlık Yüksekokulu’nun 153 öğrencisi daha hep birlikte yemin ederek mezun oldu. Tören Yüksekokul birincisi Cemre Can Büyükdağ’ın yaş kütüğüne plaket çakması, diplomasını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Azmi Yalçın’dan alması ve öğrencilerin keplerini havaya atmasıyla sona erdi.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi