Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Çܒde “Abdi Sütcü Meslek Yüksekokulu” Kuruluyor

 

 

Adana (ÇÜHM) -

12.09.2014

Abdioğulları AŞ’den Adana’ya Hayırlı  Yatırım
Sütcü: Yaşadığımız Memlekete Sorumluluğumuzun Bilincindeyiz
Abdioğulları, Babalarının Adına Sağlık Meslek Yüksek Okulu Yaptırıyor

Ortadoğu’nun Sağlık Üssü olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Adana’ya, Abdioğulları  tarafından Çukurova Üniversitesi bünyesinde Sağlık Meslek Yüksekokulu yaptırılıyor. Mart ayında yer teslimi yapılıp temeli atılacak olan yüksekokulun protokol imza töreninde konuşan ÇÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa  Kibar, bu yatırımın, kazandığını hayır işlerine harcamak isteyenler için bir örnek olacağını söyledi.  Abdioğulları AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü ise babaları Abdi Sütcü adına yaptıracakları yüksekokulun, sanayicilere ve işadamlarına istihdam sağlayacağını belirterek, “Biz yaşadığımız memlekete sorumluluklarımızın olduğunun bilincinde olan bir aileyiz. 22 yıl önce vefat eden babamızın adına yaptıracağımız okulun ardından annemiz için de değişik projeleri hayata geçireceğiz” dedi.

Temeli Mart Ayında Atılacak

Abdioğulları ile Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü arasında imzalanan protokol gereği, Üniversite bünyesinde Abdi Sütcü Sağlık Meslek Yüksekokulu kuruluyor. Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar ve Abdioğgulları AŞ Yönetim Kurulu Bekir Sütcü ile kardeşleri Salih, Mehmet ve Ramazan Sütcü tarafından imzalanan protokolde proje hakkında bilgi verildi.  Sütcü kardeşlerin, babaları Abdi Sütcü adına yaptıracakları yüksekokulu için Mart-Nisan ayında yer teslimi yapılacak ve temel atmaya geçilecek.

Örnek Olacağını Umuyoruz

Protokol töreninde konuşan Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, sağlık sunumu alanında alt yapıya nitelikli elemanlar kazandırılmasının önemine değinerek, “Bu yatırım, kazandığını hayır işlerine harcamak isteyenler için de bir örnek teşkil edecektir. Sütcü ailesine böylesine anlamlı katkıları için çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Hayatımın En Mutlu Günü

“Bugün benim hayatımın en anlamlı günü” diyerek sözlerine başlayan Abdioğulları Ambalaj Sanayi ve Ticaret AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü ise, yönetim kurulu üyeleri ve kardeşleriyle konuşarak böyle bir karar aldıklarını belirtti. Sütcü, “Yaşadığımız memlekete sorumluluğumuzun olduğu bilinciyle hareket eden bir aileyiz. Bizi şu ana kadar yetiştiren babamıza ve annemize minnet borcumuzu ödemek istedik. Ömrümüz yettiği sürece de onların adını yaşatmak için yatırımlarımıza devam edeceğiz. Bundan sonraki hedefimiz de annemiz adına planladığımız projeleri hayata geçirmektir.” diye konuştu. Abdioğulları AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Salih Sütcü ise hem bölgesel hem de ulusal anlamda böyle bir çalışmayı Adana’ya kazandırmaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek, “Adanamıza hayırlı olsun” dedi.

2 Bin Öğrenci Eğitim Görebilecek

Çukurova Üniversitesi bünyesinde yaptırılacak olan Abdi Sütcü Meslek Yüksek Okulu için 3300 metrekare zemin, 110 metrekare birinci part ve 800 metrekare de ikinci ve üçüncü part olmak üzere toplam 6000 metrekare kapalı alan tahsis edilecek. Zemin katta ikisi 104, ikisi de 206 kişilik olmak üzere 4 adet amfi yer alacak. Yaptırılacak olan ambulans garajında ambulans eğitim alanları ve hem yarı açık hem de açık olmak üzere artı ambulans garajları olacak. Toplam 16 derslik, 50 öğrenci kapasiteli  4 amfi ve laboratuvar ile kütüphanenin de yer alacağı yüksekokulda 2 bin öğrenci eğitim görebilecek. 

Tamamı Engelsiz Bina

Tamamı engelsiz bina olarak tasarlanacak yüksek okulda yaşlı bakım programları ve diş protez laboratuvarları da yer alacak. Diş Protez Laboratuvarları Amerika’daki emsallerine uygun olarak tasarlanacak. Multidisiplin Laboratuvarı ve Biyokimya Nükleer Laboratuvarlarının da bulunacağı yüksekokulda anestezi uygulama alanı da olacak. Fizyoterapi Merkezi’nin de bulunacağı Abdi Sütcü Meslek Yüksekokulu’nda iki adet bilgisayar laboratuvarı ve son model internet odası tesis edilecek. Yüksekokulda ayrıca akademik personele ait olmak üzere 22 oda bulunacak.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi