Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Çukurova Üniversitesi'nde Kayıt Heyecanı Başladı

 

 

Adana (ÇÜHM) -

01.09.2014

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) 2014-2015 eğitim öğretim yılı kayıtları, Sakıp Sabancı Spor ve Sergi Salonu ile Kozan, Karaisali Ceyhan, Yumurtalık ve Pozantı Meslek Yüksekokullarında başladı. Kayıtlar, 1 - 5 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Azmi Yalçın, Genel Sekreter Nazan Karataş ve Öğrenci İşleri Daire Başkanı Nazım Altan, ilk gün kayıt yaptıran öğrenci ve aileleriyle bu heyecana ortak oldu. Prof. Dr. Kibar, bu yıl toplam 9 bin 979 öğrencinin 2014 ÖSYS sonuçlarına göre Çukurova Üniversite’sine kayıt yaptırma hakkı kazandığını söyledi.

Çukurova Üniversitesi’nde 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı kayıtları bugün başladı. Çukurova Üniversitesi'ne bu yıl 9 bin 979 yeni öğrenci kayıt yaptıracak. Ek yerleştirmelerle bu sayının artması beklenirken, kayıtlar sonunda Çukurova Üniversitesi’nde öğrenci sayısının 46 binin üzerine çıkacağı tahmin ediliyor.

İlk Kayıt İşlemini Rektör Prof. Dr. Kibar Yaptı

Çukurova Üniversitesi Sakıp Sabancı Spor ve Sergi Salonu’nda gerçekleşen kayıtlarda, ilk kayıt Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar tarafından yapıldı. İletişim Fakültesi İletişim Bilimleri Bölümü’ne yeni başlayan Murat Polat'ın işlemlerini yapan Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, Çukurova Üniversitesi'ne kayıt olan öğrencilere başarı dileklerini iletti.

Kayıt stantlarını tek tek gezen Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, kayıt işlemlerini yapan personelle ve öğrencilerle sohbet etti.

Öğrencilerin Rahat Bilgi Alabilmesi İçin Stantlar Kuruldu

Öğrencilerin kolay şekilde kayıt yaptırabilmeleri için danışma masaları kurularak sıra numaraları verildi. Öğrenciler sırayla kayıt olacakları bölümün standına gelerek 1 dakikadan kısa süren işlemleri tamamlayarak kayıt oldu. Kayıt sonunda öğrencilere Çukurova Üniversitesi tarafından çeşitli hediyeler verilirken, kayıt stantlarının yanına kurulan bilgilendirici stantlarda da, öğrencilerin Üniversite hakkında bilgi alması sağlandı.

E-kayıt İle 1.552 öğrenci Çܒye Kaydını Yaptırdı

Ayrıca, YÖK tarafından yürütülen Yükseköğretim Bilgi Sistemi çalışmaları kapsamındaki Elektronik Kayıt (e-kayıt) ile de Çukurova Üniversitesi’ne 1.552 öğrencinin kaydı yapıldı. Yetkililer e-kayıt sayısının 2 Eylül 2014’e kadar daha da yükseleceğini belirtti. Elektronik kayıt olmayı tercih eden öğrencilerin üniversitelere giderek tekrar kayıt yaptırmalarına gerek olmadığı bildirildi.

Öğrenci ve Velilerin Sıcak Havadan Etkilenmemesi İçin Dev Pervaneler Kuruldu

Bu arada, hava sıcaklığının yüksek olması nedeniyle Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından, kayıt alanının dışındaki alanlara dev pervaneler yerleştirildi.  Kayıtlar 5 Eylül’de 2014’te sona erecek.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi