Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Çukurova Üniversitesi’ne Kayıt Yapacak Öğrencilerin Dikkatine!

 

 

Adana (ÇÜHM) -

11.08.2017

2017 ÖSYS sonuçlarına göre Çukurova Üniversitesi’ne kayıt hakkı kazanan adayların Elektronik Kayıtları 11-16 Ağustos 2017 tarihleri arasında, Kayıt Merkezine gelerek kayıt yaptıracak adayların kayıtları da 14-18 Ağustos 2017 tarihleri arasında yapılacak.

Çukurova Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’ndan yapılan VE http://www.cu.edu.tr/tr/HaberDetay.Aspx?id=21886 adresinde de bulunan açıklama aynen şöyle;

KAYITLA İLGİLİ BİLGİLER

1- Üniversitemizde ön kayıt yoktur.
2- Adayların kayıt için bizzat başvurmaları (elektronik kayıt hariç) gerekmektedir. Posta ile kayıt yapılmaz.
3- Belgeler eksik ise kayıt yapılmaz.
4- Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan aday herhangi bir hak iddia edemez.
5- Üniversitemiz, gerçeğe aykırı beyanda bulunarak kayıt yaptıran adaylar hakkında gerekli yasal işlemleri yapmaya yetkilidir.
6- Yabancı Dil muafiyet sınavına girecek öğrenciler ile hazırlık programına devam edecek öğrencilerin http://yadyo.cu.edu.tr/tr/HaberDetay.Aspx?id=20627 adresinden bilgi edinmeleri gerekmektedir.

E KAYIT

1-Yerleşen adaylar 11-16 Ağustos 2017 tarihleri arasında e-devlet şifreleri ile https://www.turkiye.gov.tr adresine giriş yaparak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı bölümünden kayıt işlemlerini yapabileceklerdir.
2-Elektronik kayıt yapan öğrencilerin Üniversitemiz Kayıt Merkezine gelerek tekrar kayıt yaptırmalarına gerek yoktur.
3- Elektronik kayda, özel yetenek sınavıyla öğrenci kabul eden programlar ile Üniversitemizce elektronik kaydı uygun görülmeyen programlar (ikinci öğretim, uzaktan öğretim ve sağlık raporu isteyen programlar gibi) dâhil edilmeyecektir.
4-Elektronik kayıt öğrenci için zorunlu olmayıp isteğe bağlıdır. Elektronik kaydı tercih etmeyen veya zorunlu nedenlerle elektronik kaydı yapılamayan öğrenciler Üniversitemiz kayıt merkezine gelerek kayıt olacaklardır.
5-Kaydını tamamlayan öğrenciler kayıt olduklarını gösterir barkotlu çıktı da alabileceklerdir.

DERS KAYDI

Üniversitemiz 2017-2018 Öğretim Yılı Güz Yarıyılı ders kayıtları 05-08 Eylül 2017 tarihleri arasında https://login.cu.edu.tr web adresi üzerinden yapılacaktır. Sisteme kullanıcı adı (ÖğrenciNo) ve şifrenizi (TCKimlikNo) girerek giriş yapabilirsiniz.
Öğrenci numarasını bilmeyen öğrencilerimiz 11.08.2017 tarihinden itibaren http://yenikayit.cu.edu.tr adresinden öğrenci numarasını öğrenebilirler.

2017 ÖSYS Sonucunda Üniversitemize Kesin Kayıt Hakkı Kazanan ve Kayıt Merkezine Gelerek Kayıt Yaptıracak Adayların Dikkatine…

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER:

1- Lise ve dengi okul diploma veya mezuniyet belgesinin aslı
2- ÖSYS sonuç belgesinin internet çıktısı
3- Nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi
4- 12 adet vesikalık fotoğraf
5- öğretim ücretinin ödenmesi ile ilgili belge
6- Erkek adayların askerlikle ilişiği olmadığına dair belge (1995 ve daha önce doğumlu adayların askerlik şubelerinden alacakları askerlik durum belgesi)

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

· Üniversitemizi kazanan adaylara herhangi bir dosya gönderilmeyecek olup, dosyalar kayıt merkezinde adaylara verilerek çabuk kayıt yapmaları sağlanacaktır.

· Birinci öğretime kayıt hakkı kazanan adaylardan Katkı Payı alınmaz…

· İkinci öğretime ve uzaktan öğretim kayıt hakkı kazanan adaylardan, 2017 - 2018 Öğretim yılı için belirlenen Öğrenim Ücreti miktarının yarısı 1. taksit olarak alınır.
· Adaylar öğrenim ücretlerini TC Kimlik numarasının ilk on hanesini bildirdikleri takdirde Türkiye İş Bankası’nın Türkiye genelindeki her hangi bir şubesinden 11.08.2017 tarihinden itibaren yatırabilirler. Üniversitemize bağlı yurt bulunmamakta olup, yurt işlemleri için Kredi ve Yurtlar Kurumuna müracaat edilmelidir.

* Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunun İlk ve Acil Yardım Programına kayıt yaptıracak adayların dikkatine…

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programa alınacak öğrencilerin, devlet hastanelerinden veya üniversite hastanelerinden, sürücü belgesi almaya engel olmayan bir beden yapısı ve ruh sağlığına sahip olduklarını belgeleyen rapor almaları (Öğrencinin boy ve kilosunun sağlık kurulu raporunda belirtilmesi gerekmektedir.), program
gereği 2. sınıfta araç kullanmalarının zorunlu olması sebebiyle kayıt tarihinde 17 yaşını tamamlamış olmaları; erkek öğrencilerde 1.65 m’den, kız öğrencilerde 1.60 m’den kısa olmamak, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 fazla veya 15 noksan kilo ağırlığında olmak; kurtarma ve taşıma işlerinde iki kişilik bir ekipte çalışırken sedyedeki bir hastayı ekip arkadaşı ile birlikte taşıyabilecek beden ve fizik yeterliliğine sahip olmaları gerekmektedir. (ÖSYS Kılavuzu Bk. 233)

** Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik, Hemşirelik Programlarına kayıt yaptıracak adayların dikkatine…

Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik, Hemşirelik, Hemşirelik (İÖ) programlarına kayıt için üniversitenin önereceği ve/veya tam teşekküllü resmi bir hastaneden, eğitim süresince ve daha sonrasında bu mesleği yürütmeyi engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığını belgeleyen heyet raporu alınması gerekir. (ÖSYS Kılavuzu Bk. 87)

 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi