Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Adana’da Yetişen Kürekçiler Fenerbahçe Forması İle Yarışacak

 

 

Adana (ÇÜHM) -

07.11.2014

Çukurova Üniversitesi, Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Fenerbahçe Spor Kulübü, arasında başta kürek ve kano olmak üzere müsabaka ve kamp faaliyetlerinde ortak hareket edecek.

Yapılan anlaşma ile Adana’da yetişen kürekçiler Fenerbahçe forması giyecek. Seyhan Baraj Gölü, Çukurova Üniversitesi Kürek Tesisleri’nde Fenerbahçe Kulübü Amatör Şubeler Koordinatörü Fikret Çetinkaya, Çukurova Spor Kulübü Başkanı Ercan Yeldan ile Adana Gençlikspor Kulübü 2. Başkanı Reşat Elgin’in katılımıyla bu konuda protokol imza töreni gerçekleşti.

Programda konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, kentte yetişen kürekçilerin Fenerbahçe ile bütünleşerek dünya ve olimpiyatlara daha iyi koşullarda hazırlanacaklarını söyledi. Hadi, hava koşullarının yanı sıra, Türkiye’de ilk kez Adana’da gerçekleştirilen Albano Sistem Kürek Parkuru ve çağdaş tesisleri sayesinde son yıllarda kano ve kürek milli takıma onlarca sporcu kazandırdıklarını kaydetti

Hadi: “Kazanan Türk Sporu Oldu.”

Adana’nın kano ve kürekte başarılı olması nedeniyle Spor Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) seçildiğine dikkat çeken Hadi, "Fenerbahçe Türkiye’de futbolun yanı sıra diğer branşlara en fazla önem veren kaynak ayıran bir kulüptür. Atletizm Federasyonu Eski Başkanı dostum Fikret Çetinkaya’nın da gayretleriyle Gençlikspor Kulübü ile Çukurova Üniversitesi’nin yetiştirdiği sporcular, Fenerbahçe forması altında yarışacaklar. Başka anlamda Adana Fenerbahçe’nin altyapısına destek olacağız. Adana’da yetişen kürekçiler Fenerbahçe ile bütünleşerek Dünya ve Olimpiyatlara daha iyi koşullarda hazırlanacaklar. Bu konuda Türk sporuna maddi ve manevi destek olan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederim. Kazanan Türk sporu olacaktır." diye konuştu.

 

 

Çetinkaya: “Sporcuların Adanalı Olduklarını Unutturmayacağız.”

Fenerbahçe Amatör Şubeler Sorumlusu Fikret Çetinkaya, Adana’nın Seyhan Baraj Gölü’nün durgun su için ideal bir yer olduğunu belirtti. Tesisleri ve diğer mekânları çok beğendiğini belirterek, "Buradan yetişen sporcular Fenerbahçe forması giymiş olabilir. Ama biz onların Adana’da yetiştiklerini, bu yörenin çocukları olduklarını unutturmayacağız." dedi.
Türkiye’de bulanan kulüplerin arasında Fenerbahçe’nin amatörlere ve Anadolu’ya verdiği önemle ilk sırada yer aldığını öne süren Çetinkaya, şöyle devam etti:

"Fenerbahçe Kürek Şube Kaptanı Çağlar Özdemir, Adana’ya gelerek hem Seyhan Baraj Gölü’nü, Çukurova Üniversitesi’nin desteğini, en önemlisi spordan gelen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi’nin katkılarını bize rapor etti. Ben de Adana’nın yapısını yakından tanıdığım bildiğim için Çukurova Üniversite ve Adana Gençlikspor Kulübü ile hemen protokol yapılması istedim. Bu nedenle buradayız. Futbolun yanı sıra 9 branşta faaliyet gösteriyoruz. Bazı branşlarda 100 yılı aşkındır varız. Son yıllarda Başkan Aziz Yıldırım sayesinde futbolun dışındaki branşlarda da altın yılımızı yaşıyoruz. Geçen dönem Fenerbahçe’den 17 sporcuyu olimpiyat oyunlarına gönderdik. Brezilya’da gerçekleştirilecek 2016 olimpiyatlarına en az 35 sporcu göndermeyi hedeflemekteyiz."

 

 

Heyet Kano-Kürek Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde İncelemelerde Bulundu

Çetinkaya, işbirliğin oluşmasında emeği geçen Fazlı Bayram Hadi ile diğer kulübün yöneticilerine teşekkür etti. Çukurova Üniversitesi Başkanı Ercan Yeldan, Adana Gençlikspor Kulübü 2. Başkanı Reşat Elgin ise sporcuların daha iyi koşullarda faaliyet göstermeleri, eğitimleri ve diğer iyileştirmeleri sağlamak için protokol yaptıklarını vurguladı. İmza töreninde Fenerbahçe Spor Kulübü Kürek Şube Kaptanı Çağlar Özdemir, Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürleri Cemal Demirağ, Mahmut Kır, Kürek Federasyonu İl Temsilcisi ve Milli Takım Antrenörü Harun Tosun da hazır bulundu. Fenerbahçe Amatör Şubeler Koordinatörü Fikret Çetintaya ve beraberindeki heyet Kano-Kürek Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde de incelemelerde bulundu.

 

 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi