Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Sıcağa ve Mezuniyet Heyecanına Dayanamayıp Bayılan Öğrenci Yakınına İlk Müdahaleyi Rektör Prof. Dr. Kibar Yaptı

 

 

Adana (ÇÜHM) -

06.07.2017

Dün akşam gerçekleşen Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Eğitim Fakültesi Mezuniyet Töreni, bir öğrenci velisinin mezuniyet heyecanı ve sıcak havadan dolayı baygınlık geçirmesi nedeniyle hareketli dakikaların yaşanmasına neden oldu. İlk müdahalesi Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar tarafından yapılan Ganime Erdoğan, Balcalı Hastanesi Acil Servisi’ndeki tedavisinin ardından taburdu edildi.

Çukurova Üniversitesi’nde bu hafta mezuniyet heyecanı vardı. Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulları 2016-2017 eğitim öğretim yılı mezunlarını yapılan törenlerle uğurladı. ÇÜ Açık Hava Amfi’de de dün akşam mezuniyet heyecanı yaşandı. Eğitim Fakültesi’nden mezun olan 800 öğrenci ve aileleri tören alanında hazır bulundu.

Öğrenci Velisi Mezuniyet Heyecanına Dayanamayarak Baygınlık Geçirdi.

Törene Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, akademisyenler öğrenciler ve aileleri katıldı. Açık Hava Amfisi’ni dolduran aileler çocuklarının bu mutlu gününe ortak olmak için heyecanla beklerken, açılış konuşmalarının yapıldığı sırada bir öğrenci yakınının bayılması hareketli dakikaların yaşanmasına neden oldu.

 

Rektör Prof. Dr. Kibar Binişini Çıkararak İlk Müdahalede Bulundu.

Fakülte birincisinin konuşması sırasında bayılan kadını gören sahnedeki sunucunun “misafirler arasında doktor ya da sağlık görevlisi var mı?” anonsu üzerine ön sırdaki protokolde oturan Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, üzerindeki binişi çıkararak kalabalık arasından koşar adımlarla olayın olduğu yere giderek ilk müdahaleyi yaptı.
Tıp doktoru olan Rektör Prof. Dr. Kibar, mezuniyet heyecanına dayanamayarak baygınlık geçiren (senkop) öğrenci velisine ilk müdahalede bulunduktan sonra 112’yi aradı. Prof. Dr. Kibar’ın öğrenci velisini sağlık görevlilerine devretmesinin ardından mezuniyet töreni kaldığı yerden devam etti.

Adının Ganime Erdoğan olduğu öğrenilen öğrenci yakınının, baygınlık geçirdiği ve Balcalı Hastanesi Acil Servisi’nde tedavi edildikten sonra taburcu olduğu öğrenildi.  

HABERİN GÖRÜNTÜ LİNKLERİ AŞAĞIDAKİ GİBİDİR


https://we.tl/sgJHWdBCtP

https://wetransfer.com/downloads/

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi