Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

GHS İl Müdürü Hadi, TOHM Sporcularını Ziyaret Etti

 

 

Adana (ÇÜHM) -

12.12.2013

Hadi:” “Hedefimiz Adana’yı Sporda Çekim Merkezi Yapmak…”

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, Çukurova Üniversitesi (Ç.Ü.) Seyhan Baraj Gölü Kayıkhanesi Türkiye Olimpiyatlara Hazırlık Merkezi'ni (TOHM) ziyaret etti. Kamptaki sporcular ve eğitmenlerle bir araya gelen Hadi, “Hedefimiz Adana’yı sporda çekim merkezi yapmak” dedi.

Albano ve Kano branşlarında olimpiyatlara hazırlanan 24 sporcuyla sohbet eden GHS İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, daha sonra Ç.Ü. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğretim üyelerinden Kano Baş Antrenörü Tolga Çelik, Kürek Baş Antrenörü Harun Tosun ve sporcularla birlikte akşam yemeğinde bir araya geldi. 

“Kano Ve Kürek Sporuna En Uygun Kent Adana”

Türkiye Olimpiyatlara Hazırlık Merkezi’nin çok yararlı ve kapsamlı bir proje olduğunu belirten Hadi, bu kapsamda Türkiye’de tüm iller taranarak kano ve kürek sporuna en uygun kentin Adana olarak belirlendiğini söyledi.

Olimpiyatlara sporcu hazırlama merkezinin Adana’da olmasından, sporcuların ve ailelerin mutlu olduğuna değinen Hadi, "Merkezde şu anda Adana’dan öğrenciler var. Bu sporcular eğitimlerini aksatmadan antrenmanlarını sürdürüyorlar. Bunlar, aynı zamanda Çukurova Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) Öğretim Görevlileri, Tolga Çelik ve Harun Tosun’un yönetiminde antrenmanlarını yapıyorlar. Ayrıca ulaşım, beslenme ve konaklamaları Çukurova Üniversitesi Sosyal Tesisleri’nde sağlanmaktadır. Bu konuda da Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar’a ve diğer yetkililere şükran borçluyuz. Tüm hedefimiz, kentimizi sporda çekim merkezi yapmak. Merkezdeki başarı, kentimizin sporun yanı sıra sosyal ve kültürel gelişimine, ekonomisine de önemli katkı kazandıracak” diye konuştu.

 

 

 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi