Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Prof. Dr. Batislam’a “Türk Halk Kültürüne Hizmet Ödülü” Verildi.

 

 

Adana (ÇÜHM) -

06.01.2016

Merkezi Ankara’da bulunan Prof. Dr. İrfan Ünver Nasrattınoğlu’nun Genel Başkanı olduğu Halk Kültürü Araştırmaları Kurumu’nun 1981 yılından bu yana geleneksel olarak verdiği, ‘Türk Halk Kültürüne Hizmet Ödülleri’ sahiplerini buldu. Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi ve Dekan Yardımcısı Prof. Dr. H. Dilek Batislam, “Türk Halk Kültürüne Hizmet Ödülleri-2015” ödülünün sahibi oldu…

Ordinaryus Prof. Dr. Fuat Köprülü'nün kurduğu Halk  Kültürü Araştırmaları Kurumu (HKAK) tarafından 35 yıldır geleneksel olarak düzenlenen “Türk Halk Kültürüne Hizmet Ödülleri-2015”in  ödül töreni Ankara Türk Tarih Kurumu Salonu'nda  yapıldı.

Ödüllerin değerli isimlere takdim edildiği törende, Çukurova Üniversiteli Prof. Dr. Dilek Batislam’a ödülünü Türk Halk Kültürü Kurumu Genel Başkanı Prof. Dr. İrfan Ünver Nasrattınoğlu takdim etti.

Prof. Dr. Batislam’a bu ödülün, ulusal eğitime, kültüre ve halk kültürüne yaptığı değerli ve önemli katkılarından dolayı verildiği bildirildi.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi