Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

ÇÜ Hukuk Fakültesi 3. Dönem Mezunlarını Uğurladı

 

 

Adana (ÇÜHM) -

07.07.2014

Çukurova Üniversitesi’nde (ÇÜ) Fakülte ve Yüksekokullar tek tek öğrencilerini uğurlarken Hukuk Fakültesi de, Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen mezuniyet töreni ile 3. dönem mezunlarını verdi.

ÇÜ Hukuk Fakültesi Bugüne Kadar 175 Mezun Verdi

ÇÜ Hukuk Fakültesi 3. dönemde 87 öğrenci, düzenlenen törenle mezun oldu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından törenin açılış konuşmasını yapan ÇÜ Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Çeker, 2007’de kurulan Fakültelerinin 550 öğrencisinden bu yıl 87 öğrenciyi mezun etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, bugüne kadar toplamda 175 mezun verdiklerini söyledi.

“Yargıda Üniversitemizi Temsil Etmeleri Bizi Gururlandırır”

Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar ise, bölgenin en köklü üniversitesi olan Çukurova Üniversitesi’nde Hukuk Fakültesinin kurulmasında biraz geç kalındığını, ancak kısa sürede Hukuk Fakültesinin örgütlenmesini tamamlayarak 3. Dönem mezunlarını verdiğini söyledi. Rektör prof. Dr. Kibar konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Çukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunlarının hâkimlik sınavlarını geçerek yargıda üniversitemizi temsil etmeleri, avukatlık stajını tamamlayıp ruhsat alarak başarılı şekilde görev yapmaya başlamaları, siz değerli velileri olduğu kadar bizleri de gururlandırmaktadır. Bugün mezun olan öğrencilerimizin de, ileride ülkemizin hukuk ve adalet yaşamına katkıda bulunacağı düşüncesi ile geleceğe güvenle baktığımızı belirtmek istiyorum.”

“Hukuk Fakültesi Binasının İnşaatı Kısa Sürede Tamamlanacak”

Hukuk Fakültesi yeni hizmet binasının inşasının da başladığı müjdesini veren Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, kısa sürede bu inşaatın tamamlanarak hizmete gireceğini açıkladı. Rektör Prof. Dr. Kibar açıklamasında şu bilgilere yer verdi;
“Kısa bir süre içerisinde öğrenci sayısını 550’ ye çıkaran Çukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesi, bölgemizin en kaliteli eğitimini vermek için bütün öğretim kadrosuyla yoğun bir mesai içerisindedir. Yeni bir fakülte olmasına rağmen hedefine emin adımlarla ilerleyen Hukuk Fakültesinin daha iyi bir hizmet vermesini sağlayabilmek için Rektörlük olarak yeni fakülte binasının inşaatına başlamış bulunmaktayız. Fakülte binasını kısa bir süre içerisinde tamamlayacak ve Hukuk Fakültemizin modern sınıflarla donatılmış kendi binasında hizmet sunması için elimizden geleni yapacağız.”

Rektör Prof. Dr. Kibar’dan, Engelli Öğrenciye Özel Teşekkür

Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar açılış konuşmasında kürsüden birde özel teşekkürde bulundu. Teşekkür ettiği kişi ise Hukuk Fakültesini bitiren engelli öğrenci Mehtap Asutay’dı. Rektör Prof. Dr. Kibar; “4 yıllık temel eğitimi tamamlayarak adalet dünyasına adım atan her türlü engelleri yenerek süresi içerisinde fakültemizi bitirdiği için, öğrencimiz Mehtap Asutay’a ayrıca teşekkür ediyorum” dedi. Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ömer Korkut da, Mehtap Asutay’a teşekkür plaket verdi.

Daha sonra ise, tüm öğrencileri temsilen Mehmet Muhittin Masanlı’ya plaketini Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa çeken verirken, fakülte birincisi Gamze Develi’ye ise plaket ve diplomasını Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar takdim etti. Tören, fakülte birincisi Gamze Develi’nin yaş kütüğüne plaket çakmasının ardından, kep atma ve fotoğraf çekimi ile son buldu.  

 

 


kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi