Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

ÇÜ İİBF’de Mezuniyet heyecanı

 

 

Adana (ÇÜHM) -

28.07.2017

İktisadi İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) 2016-2017 eğitim Öğretim yılı mezunlarını düzenlenen törenle uğurladı. Kongre Merkezi’nde yapılan törenle Maliye, Ekonometri, İktisat, İşletme ve Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olan öğrenciler keplerini fırlatarak mezuniyetlerini kutladı.

Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Çağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünal Ay, İİBF Dekan Vekili Prof. Dr. Harun Arıkan, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende ilk olarak kürsüye fakülte birincisi çıktı.

 

 

Daha sonra açılış konuşmasını Dekan Vekili Prof. Dr. Harun Arıkan yaptı. Prof. Dr. Arıkan öğrencilere emek veren akademisyenler ve ailelerine teşekkür etti. Prof. Dr. Arıkan, “Sanayi başta olmak üzere üniversitenin iş dünyasıyla işbirliğine mutlak ihtiyaç duymaktayız. “ dedi. 

Prof. Dr. Kibar: “ÇÜ İİBF Bugüne Kadar 19.380 Mezun Verdi.”

Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar ise, ülkemizin en köklü eğitim kurumlarından biri olan Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin kurumsal temellerini Adana İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nden aldığını belirterek, bu yönüyle de Çukurova Üniversitesi’nin ilk fakültelerinden biri olduğunu söyledi.
İİBF’nin bugüne kadar 19.380 mezun verdiğini hatırlatan Prof. Dr. Kibar konuşmasına şöyle devam etti;

 

“Hali hazırda 5 bölümde yaklaşık 7.000 öğrencimiz eğitim ve öğretimine devam etmektedir. Türkçe ve İngilizce programlara sahip Fakültemiz Bölümlerince, ayrıca Lisansüstü seviyede de Tezli-Tezsiz Yüksek lisans ve Doktora programlarında yaklaşık 2.200 öğrenci bulunmakta olup, bugüne kadar bu alanlarda toplam 3.771 diploma verilmiştir. Fakültemiz, 71 öğretim üyesi ve 25 öğretim yardımcısı ile kaliteli bir eğitim sürdürmektedir. Bu çabalarına AB ilişkileri çerçevesinde Yurtdışı Üniversiteleri Öğrenci Değişim Programının yanında, Yurtiçi Üniversiteleri Öğrenci Değişim Programını da katmış olan Fakültemiz çok sayıda başarılı öğrencisini ve öğretim üyesini anlaşmalı Avrupa Üniversitelerine ve Türk Üniversitelerine birer yarıyıllık resmi eğitime göndererek, onlara yurtiçinde ve yurtdışında küresel dünyanın kapılarını açmaktadır.”

“Keplerini Havaya Fırlatarak Mezun Oldular.”

Açılış konuşmalarının ardından fakülte birincisinin yaş kütüğüne adını çakmasının ardından protokol üyeleri tarafından dereceye giren öğrencilere plaket ve diplomaları takdim edildi. 5 farklı bölümden diploma almaya hak kazanan öğrencilere diplomalarının verilmesinin ardından tören öğrencilerin keplerini havaya fırlatmasıyla son buldu.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi