Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Çukurova Üniversitesi KA107 Projesi Kapsamında İlk Misafirlerini Ağırladı

 

 

Adana (ÇÜHM) -

14.12.2017

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) KA107 Projesi kapsamında sadece Avrupa Birliği ülkeleriyle değil diğer ortak ülkelerle de öğrenci ve personel değişimine imkân tanıyan Ortak Ülkeler ile Erasmus Hareketlilik Programı kapsamında Arnavutluk, Kosova, Bosna Hersek, Tunus, Endonezya ve Kırgızistan’daki partner üniversitelerle işbirliği başlattı.

Çukurova Üniversitesi bu proje kapsamında Kırgızistan’dan Kırgız-Manas Üniversitesi ile Kosova Priştine Üniversitesi’nden gelen misafirlerini ağırladı. Erasmus+ KA107 Projesi Personel Ders Verme Hareketliliği çerçevesinde Priştine Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü’nden Prof. Dr. Afrim Hoti ve Dr. Bardhok Bashota, Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencileri ve akademisyenleriyle bir araya geldi.

Bir hafta boyunca hem lisans hem de yüksek lisans öğrencilerine seminer verme fırsatı bulan akademisyenler, Çukurova Üniversitesi akademisyenlerini de kendi üniversitelerine beklediklerini ifade etti.

Kosova ve Kırgızistanlı Akademisyenler Çukurova Üniversitesindeydi.

Kosova Prişitne Üniversitesi Dış İlişkiler Ofisinden Proje ve Programlar Sorumlusu Blerandë Dragusha Fetahu ve Yaz Okulu Program Sorumlusu Mirjeta KUÇI ile Kırgız-Manas Üniversitesi Dış İlişkiler Ofisinden Uzman Jamiyla Urkunchieva, Çukurova Üniversitesi Erasmus Koordinatörlüğünce organize edilen programa katıldı.

Uluslararasılaşma Ve Değişim Programları Anlatıldı.

Program kapsamında projenin yürütülmesinde eşgüdümü sağlamak amacıyla bilgi ve deneyim paylaşımı yapıldı. Ayrıca proje kapsamında yer alan İşletme ve İktisat Bölümlerine de ziyaret gerçekleştirildi. KA107 Projesi Koordinatör Üniversitesi olan Çukurova Üniversitesi Dış İlişkiler Birimi yetkilileri, misafir personele uluslararasılaşma ve değişim programları hakkında eğitim verdi.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi