Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

ÇÜ Devlet Konservatuvarı’ndan Şenlik Havasında Mezuniyet Kutlaması

 

 

Adana (ÇÜHM) -

03.07.2014

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Fakülte ve Yüksekokullarda mezuniyet sevinci devam ediyor. Mutlu ve gururlu bu sevince bir yenisi daha eklendi. ÇÜ Devlet Konservatuvarı da öğrencilerini şenlik havasında geçen bir törenle uğurladı.

Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı 2013-2014 yılında 22 lisans ve 9 lise öğrencisini konservatuvar bahçesinde düzenlenen, şenlik havasında geçen törenle mezun etti. Törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Azmi Yalçın, ÇÜ Devlet Konservatuvarı Müdürü Yrd. Doç Dr. Mustafa Bayık, akademisyenler, idari personel, öğrenciler ve aileleri katıldı. Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasının arından konservatuvar birincisi Gözde Gülce Dağhan öğrenciler adına konuşma yaptı.

ÇÜ Devlet Konservatuvarlı Olmak Bir Ayrıcalık

Yrd. Doç Dr. Mustafa Bayık mutlu ise, bir gün yaşadıklarını belirterek, ÇÜ Devlet Konservatuvarı mensubu ve öğrencisi olmanın bir ayrıcalık olduğunu söyledi. Yrd. Doç. Dr. Bayık konuşmasına şöyle devam etti;

“ÇÜ Devlet Konservatuvarı mezunu olmanın ayrıcalığını, ilerleyen yıllardaki profesyonel sanat hayatınızda daha çok hissedeceksiniz. Bu gücü arkanıza alarak yapacağınız her işte, çok başarılı olacağınıza olan inancım tamdır. Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada Rektörlük, Akademisyenler, idari personel ve öğrencilerinden aldığı güçle başarıdan başarıya koşmaya devam edecek.

“ÇÜ Devlet Konservatuvarı 25 Yıldır Uluslararası Arenada Dışa Açılan Penceremiz.”

Törende konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Azmi Yalçın da, 41 yıllık Çukurova Üniversitesi’nin 25 yıldır ulusal ve uluslararası arenada dışa açılan penceresi olan Konservatuvarın, son yıllardaki başarılı çalışmaları ile Üniversitenin gurur kaynağı olduğunu söyledi. Prof. Dr. Yalçın, Konservatuvarın verdiği kaliteli eğitim ve gerçekleştirdiği etkinliklerle Çukurova Üniversitesi’nin yüzünü ağarttığını belirterek, “2013 yılında Avrupa Konservatuvarlar Birliği’ne üye olmaya hak kazanarak, Türkiye’de bu birliğe üye olmaya hak kazanan 7 konservatuvardan biri olmayı başarmıştır. Ve bu hamlesi ile de Üniversitemizin uluslararasılaşma programı çerçevesinde büyük bir hamle gerçekleştirmiştir.” dedi

Pasta Kesip, Keplerini Fırlattılar

Açılış konuşmalarının ardından ÇÜ Devlet Konservatuvarı’nı birincilikle bitiren Gözde Gülce Dağhan yaş kütüğüne plaket çakarken, diplomasını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Azmi Yalçın’dan aldı. Diğer mezun öğrencilerinde diplomalarını bölüm başkanlarından almasının ardından öğrenciler ve protokol üyeleri hep beraber mezuniyet pastası kesti. Keplerin havaya fırlatılmasının ardından mezuniyet töreni toplu fotoğraf çekimi ve eğlence ile devam etti.  

 

 


kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi