Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Çukurova Üniversitesi Meslek Yüksekokullarında Mezuniyet Heyecanı Son Buldu

 

 

Adana (ÇÜHM) -

26.06.2018

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) 2017-2018 eğitim öğretim yılını geride bırakırken Meslek Yüksekokulları da mezuniyet heyecanıyla öğrencilerini uğurladı. Tufanbeyli, Pozantı, Karaisalı Meslek Yüksekokulları ortak kutlama yaparken Aladağ ve İmamoğlu Meslek Yüksekokulları da eş zamanlı kutlama gerçekleştirdi. Adana Meslek Yüksekokulu ise kendi kampüsünde mezuniyet kutlaması yaparak öğrencilerini uğurladı. 

Tufanbeyli, Pozantı, Karaisalı Meslek Yüksekokulları Mezunlarını Uğurladı.
İlk mezuniyet töreni Akif Kansu Toplantı Salonu’nda Tufanbeyli, Pozantı, Karaisalı Meslek Yüksekokullarının ortak kutlamasıyla başladı. Öğrencilerin davetlileri selamlaması ve saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasını meslek yüksekokulları öğrencileri adına sırasıyla Karaisali MYO öğrencisi Muhsin Karaçay, Pozantı MYO öğrencisi Selen Küçük, Tufanbeyli MYO adına ise Zahide Altınay yaptı.

MYO Müdürleri adına ise Karaisali MYO Müdürü Prof. Ramazan Bilgin konuşmasını gerçekleştirdi. Prof. Dr. Bilgin üniversitelerin toplumun refahı için bilgi üreterek yaydığını hatırlatarak öğrencilerin yeterli bilgiye sahip olarak MYO’lardan mezun olduğunu söyledi. 

Prof. Dr. Erdoğan; “Çukurova Üniversitesi Türkiye’deki İlk 10 Üniversite Arasında”
Törene Katılan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan ise Türkiye’deki 200’e yakın üniversite arasında Çukurova Üniversitesi’nin akademik yetkinlik anlamında ilk 10 sırlamasında yerini aldığını hatırlatarak, araştırma üniversitelileri arasında ise ilk 15 içerisinde yer alarak uluslararasılaşma misyonunu üstlendiğini söyledi.
Açılış konuşmalarının ardından MYO birincileri tek tek yaş kütüklerine plaketlerini açarak diploma ve hediyelerini Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan’dan aldı. Diğer öğrencilerinde diplomalarını almasının ardından öğrenciler hep birlikte keplerini fırlatarak mezun oldu.

Aladağ ve İmamoğlu MYO’lar Ortak Törenle Öğrencilerini Uğurladı

Bir başka mezuniyet heyecanı ise Aladağ ve İmamoğlu MYO’ların ortak düzenlediği törende yaşandı. Akif Kansu Toplantı Salonu’nda gerçekleşen öğrencilerin davetlileri selamlaması ve saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Açılış konuşmasını meslek yüksekokulları birincileri Aladağ MYO öğrencisi Tufan Büyükahraz, İmamoğlu MYO birincisi Ebru Yeşil yaptı. MYO müdürleri adına ise açılış konuşmasını Aladağ MYO Müdürü Prof. Dr. Okan Özkaya yaptı. MYO’larda dereceye giren öğrencilere diploma ve plaketleri Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan tarafından verilirken diğer öğrencilerin diplomalarını almalarının ardından öğrenciler hep birlikte keplerini fırlatarak mezun oldu.

Adana Meslek Yüksekokulu Kendi Kampüsünde Mezuniyet Kutlaması Yaptı.

Adana Meslek Yüksekokulu yönetimi ise Beyazevler Kampüsünde de mezuniyet töreni düzenledi. Törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan, MYO Müdürü Prof. Dr. Faruk Karadağ, akademisyenler, öğrenciler ve velileri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende açılış konuşmalarının ardından Yüksekokul birincisi Tanyeli Keleş yaş kütüğüne plaket çakarak diploma ve plaketini Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan’dan aldı. Dereceye giren öğrencilerin ve bölüm öğrencilerinin de diplomalarını almasının ardından öğrenciler keplerini havaya fırlatarak mezun oldu.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi