Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Kanuni Üniversitesi Rektörüne Çukurova Üniversitesi’nde Kurumsal Emeklilik Töreni yapıldı…

 

 

Adana (ÇÜHM) -

31.10.2014

Çukurova Eğitim ve Kültür Vakfı bünyesinde kurulan ve Adana’nın ilk vakıf üniversitesi olan Kanuni Üniversitesi’nin Rektörlüğüne atanan, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Serindağ için kurumsal emeklilik töreni düzenlendi.

ÇÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Halil Avcı Konferans Salonu’nda düzenlenen kurumsal emeklilik törenine Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Seyhan Tükel, Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu, Prof. Dr. Azmi Yalçın, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Zeynel Cebeci, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selahattin Serin ile birçok bölümden akademik ve İdari personel katıldı.

 

Çalışma Arkadaşları Prof. Dr. Serindağ il İlgili Anılarını Anlattı

Çukurova Üniversitesi Fen edebiyat Fakültesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Bilgehan Güzel’in anlatımıyla konuklara Prof. Dr. Osman Serindağ’ın özgeçmişi kısa bir film eşliğinde sunuldu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyhan Tükel, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selahattin Serin, Kimya Bölümü Başkanı Prof. Dr. Sultan Giray başta olmak üzere emeklilik törenine katılanlar Prof. Dr. Serindağ ile ilgili anılarını paylaştı.

 

Prof. Dr. Serindağ: “Çukurova Üniversitesi’nde Çok Güzel Yıllar Geçirdim.”

Prof. Dr. Osman Serindağ ise yaptığı konuşmada Çukurova Üniversitesi’nde unutulması imkânsız çok güzel yıllar geçirdiğini belirterek, “Benim için böylesine anlamlı bir organizasyon düzenleyen Rektörüme, Rektör Yardımcılarıma, Dekanıma, birlikte çalıştığım arkadaşlarıma, akademik ve idari personel dostlarıma sonsuz teşekkürler ediyorum” dedi.

 

Öğrencileri Prof. Dr. Serindağ’a Bağlama Hediye Etti

Konuşmaların ardından Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü adına Prof. Dr. Seyhan Tükel Prof. Dr. Osman Serindağ’a plaket takdim ederken, Prof. Dr. Selahattin Serin ve Prof. Dr. Bilgehan Güzel tarafından da Fen-Edebiyat Fakültesi adına teşekkür plaketi ve çiçek verildi.

Törende ayrıca, müzikle yakından ilgilendiği bilinen Prof. Dr. Serindağ’a öğrencileri bağlama hediye etti. Tören kokteylle sona erdi.

 

 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi