Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Prof. Dr. Mehmet Topaktaş Emekli Oldu.

 

 

Adana (ÇÜHM) -

14.04.2016

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Topaktaş için emeklilik töreni düzenlendi. 1982 yılında Çukurova Üniversitesi Biyoloji Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak göreve başlayan Prof. Dr. Topaktaş Akif Kansu Toplantı Salonu’nda yapılan törenle uğurlandı.

Emeklilik töreni Prof. Dr. Mehmet Topaktaş’ın özgeçmişinin okunmasıyla başladı.

Biyoloji Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Burhan Arıkan günün anlam ve önemini belirten konuşma yaparken Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Canlı, Prof. Dr. Topaktaş’a fakültelerine ve bölümlerine katkılarından dolayı teşekkür etti.

Yaptığı akademik çalışmalar ve eğitim öğretim faaliyetleri ile Prof. Dr. Topaktaş’ın öğrenciler tarafından da çok sevilen bir hoca olduğunu belirten Prof. Dr. Canlı, emeklilik hayatında da başarılar diledi.

 

 

ÇÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyhan Tükel ise, bu yıl Biyoloji Bölümü için yaprak dökümü olduğunu belirterek birçok akademisyenin bölümden emekli olduğunu hatırlattı. Prof. Dr. Mehmet Topaktaş’ın dersine, işine ve öğrencilerine çok titiz olduğunu söyleyen Prof. Dr. Tükel, Moleküler Biyoloji ve Genetik alanında başarılı araştırmalarından ve yetiştirdiği öğrencilerden dolayı Prof. Dr. Topaktaş’a teşekkür etti.

 

 

 

Daha sonra kürsüye gelen Prof. Dr. Mehmet Topaktaş, “Bir insanın ruhu, şekli, şahsiyeti çocukluk devresindeki yetişme şartları hazırlar” diyerek başladığı sözlerine öğrencilik yıllarını ve anılarını anlatarak devam etti. Mesleki başarısında katkıları olan hocalarına teşekkür eden Prof. Dr. Topaktaş emeklilik hayatında yapmayı planladıklarını anlattı.

 

Daha sonra emeklilik töreni Prof. Dr. Mehmet Topaktaş’ın öğrencileri olan akademisyenlerle birlikte sevdiği şarkıları söylemesiyle devam etti. Emeklilik töreninin sonunda Rektörlük adına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyhan Tükel, Fakülte adına Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Canlı, Bölüm adına Prof. Dr. Burhan Arıkan, Prof. Dr. Topaktaş’a plaket ve hediyelerini sundu. Emeklilik töreni anı fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi