Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

ÇÜ Sağlık Hizmetleri MYO 408 Mezununu Uğurladı

 

 

Adana (ÇÜHM) -

17.07.2014

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 2013-2014 yılı mezunlarını Mithat Özsan Amfisi’nde gerçekleştirilen törenle uğurladı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından okul birincisi Alican Gaffaroğlu öğrenciler adına açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Neslihan Boyan, 1990 yılında eğitime başlayan ÇÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun 2013-2014 eğitim öğretim yılında birinci öğretimde 9, ikinci öğretim de ise 4 programla sağlık kurumlarına donanımlı sağlık elemanları yetiştirdiğini söyledi.

 

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyhan Tükel ise, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun bu yıl 408 mezun verdiğini belirterek, Çukurova Üniversitesi’nin gelişerek büyüdüğünü söyledi. Prof. Dr. Seyhan Tükel velilere ve öğrencilere hitaben yaptığı konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Gençlerimizin doğdukları günden buyana geçen süre içerisinde hiç karşılıksız olarak verdiğiniz emekleriniz bugün taçlandı. Bugün onlar ve sizler için çok önemli, değerli, coşkulu bir gün. Tüm mezun olan öğrenciler adına ailelerine saygılar sunuyorum. Değerli öğrenciler, aldığınız eğitimle ileriye doğru hep daha iyisini yapabilmek için çalışarak, ailenize, milletinize, insanlığa faydalı hizmetler vereceksiniz. Yaptığınız iş, meslek çok değerli, insan sağlığına hizmet edeceksiniz. Önce kendi ruh ve beden sağlığınızı koruyarak, aklınızı, bilginizi ve her şeyden önemlisi insanlık onurunuzu kullanarak başarılı, sağlıklı, mutlu günler geçirmenizi diliyorum.”

Açılış konuşmalarının ardından Yüksekokul birincisi Anestezi Ön Lisans Programı’ndan Alican Gaffaroğlu yaş kütüğüne plaket çaktı. Gaffaroğlu’nun diplomasını ise Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyhan Tükel verdi. Diplomalarını alan öğrenciler Öğretim Görevlisi Gülay Halidi yönetiminde yemin ederek keplerini havaya attı.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi