Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Kamu Hizmeti Hükümlüleri Cezalarını Kamu Kurumlarında Çalışarak Tamamlayacak

 

 

Adana (ÇÜHM) -

05.12.2014

Çukurova Üniversitesi ve Adana Cumhuriyet Başsavcılığı arasında sosyal ve toplumsal alanda fayda sağlayacak önemli bir protokole imza atıldı. Protokolle, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’ne bağlı Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Adana Denetimli Serbestlik Müdürlüğü kapsamında bulunan yükümlülerin toplumla bütünleşmesinin desteklenmesi hedefleniyor. Bu kapsamda da yükümlüler olumlu sosyal davranışlarını, ilgi alanlarını ve becerilerini geliştirmek için Çukurova Üniversitesi’nde kamu yararına çalışmalar yapacak.

Kamu hizmeti hükümlüleri artık Çukurova Üniversitesi’nde kamu yararına çalışacak. Adli makamlarca kamuya yararlı bir işte ücretsiz çalışma yükümlüğüne hükmedilen yükümlüler, Çukurova Üniversitesi kampüsünde kamu hizmetinde temizlik ve çevre düzenlemeleri gibi işlerde çalışarak tamamlayacak.

 

Karşılıklı İyi Niyet ve İşbirliği Protokolü İmzalandı

Adana Denetimli Serbestlik Müdürlüğü kapsamında bulunan yükümlüleri kapsayacak uygulama için Çukurova Üniversitesi ve Adana Cumhuriyet Başsavcılığı arasında iyi niyet ve işbirliği protokol imza töreni düzenlendi. Rektörlük makamında gerçekleşen törene, Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyhan Tükel, Denetimli Serbestlik Müdürü Seydi Dağlı ve uzman personeller katıldı.

Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar ve Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan’ın imzaladığı “Adana Cumhuriyet Başsavcılığı İle Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü Arasında Karşılıklı İyi Niyet ve İşbirliği Protokolü” ile ilgili açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, hükümlülerin tekrar topluma kazandırılması ve mesleki programlarla desteklenmesini çok önemsediklerini söyledi. Prof. Dr. Kibar, toplum adına önemli olan bu organizasyonda Çukurova Üniversitesi’nin de yer almasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan ise protokol kapsamında çalışabilecek 6 bin 500 yükümlünün bulunduğunu belirterek, bir kısmının diğer kamu kurumlarında hizmet verdiğini söyledi.

 
 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi