Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

ÇÜ Su Ürünleri Fakültesi’nin Yaz Stajı Tamamlandı

 

 

Adana (ÇÜHM) -

01.08.2014

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Su Ürünleri Fakültesi'ne bağlı Yumurtalık Deniz Araştırmaları ve Uygulama Merkezi'nde gerçekleştirilen 2013-1014 eğitim öğretim dönemi yaz stajı başarıyla tamamlandı.

Bu dönem yaz stajı uygulamasına 30'un üzerinde öğrenci katıldı. Stajda öğrenciler, bugüne kadar aldıkları teorik eğitim konularının arazide birebir uygulama şekillerini görerek, mesleki anlamda kalıcı tecrübe elde ettiler.

Her Konuda Eğitim Seminerleri Düzenlendi

Staj uygulaması kapsamında, trol operasyonu, ığrıp çekme, parakete hazırlama, ağ tamir etme, balıklardan fleto çıkarma ve slaj yapımı, tekne kullanımı ve bakımı, denizde can güvenliği, deniz kaplumbağaları eğitim semineri, spriulina yetiştiriciliği, sahil temizliği konularında eğitime tabi tutuldu. Ayrıca öğrencilere sahil güvenlik tarafından da eğitim semineri verildi.

Yaz Stajında Fakülteye Ait Tekneler de Kullanıldı

Yaz stajı uygulamasında, ÇÜ Su Ürünleri Fakültesi’ne ait Su Ürünleri ve Gözlem 1 tekneleri aktif olarak kullanılırken, üniversitenin Tatarlı höyüğü kazı alanı gezisi ve Yumurtalık lagünleri teknik gezileri uygulamaları da yapıldı.

Çok Sayıda Öğretim Görevlisi Staj Uygulamasına Destek Verdi

ÇÜ Su Ürünleri Fakültesi'ne bağlı Yumurtalık Deniz Araştırmaları ve Uygulama Merkezi'nde gerçekleştirilen yaz stajı uygulamasında, Fakültenin Staj Komisyonunda görev alan Doç. Dr. Caner Enver Özyurt, Doç. Dr. Gülsün Özyurt, Yrd. Doç. Dr. Meltem Manaşırlı ve Arş.Gör. Volkan Barış Kiyağa’nın yanı sıra, Dr. Sürhan Tabakoğlu, Dr. Leyla Uslu, Arş.Gör. Muzaffer Perker, Arş. Gör. Burcu Ak ve Doç. Dr. Tuncay Kuleli de dönemsel olarak katkıda bulunan öğretim elemanları içinde yer aldı.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi