Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

ÇÜ Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda Öğrenciler 5. Mezuniyet Töreniyle Uğurladı

 

 

Adana (ÇÜHM) -

20.06.2016

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı (AOSB) ile Çukurova Üniversitesi’nin işbirliğiyle, Organize Sanayi Bölgesi’ndeki sanayi tesislerinin nitelikli ara eleman ihtiyacını karşılamaya yönelik olarak kurulan ÇÜ Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda mezuniyet heyecanı vardı. 

2015-2016 eğitim öğretim yılını tamamlayarak mezun olmaya hak kazanan öğrenciler için AOSB Başkanlığı Seyhan Konferans Salonu’nda tören yapıldı.

Törene, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan, ÇÜ Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ahmet Mahmut Kılıç, Müdür Yardımcıları, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Nuri Oğuz, sanayiciler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Mezuniyet töreninde konuşan Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Ahmet Mahmut Kılıç, AOSB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Nuri Oğuz ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan, üniversite-sanayi işbirliğinin güzel bir sonucu olarak kurulan Yüksekokulun AOSB’nin ihtiyacı olan nitelikli eleman bulma sıkıntısına yapacağı olumlu katkıyı vurguladı.

 

Öğrenciler Keplerini Fırlatarak Mezun Oldu

Törenin ilerleyen dakikalarında,  Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Nuri Oğuz tarafından Yüksekokul Program Birincileri Ayşenur Özcoşkun, Mehmet Geçer ve Bilal Batuhan Kübeli'ye tam altın; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan tarafından Yüksekokul birincisi Ayşenur Özcoşkun’a, Yüksekokul ikincisi Çilem Yıldız'a ve Yüksekokul üçüncüsü Bilal Batuhan Kübeli'ye başarı plaketleri takdim edildi.

Velilerin mezun olan çocuklarını gururla izlediği tören, öğrencilerin keplerini hava atmaları ve anı fotoğrafı çekimiyle son buldu.

 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi