Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda mezuniyet heyecanı

 

 

Adana (ÇÜHM) -

01.06.2013

Çukurova Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nda mezuniyet töreni düzenlendi.

Ç.Ü. Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu’nda (TBMYO) mezuniyet heyecanı yaşandı. Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Başkanlığı binasında bulunan Seyhan Salonunda gerçekleştirilen mezuniyet töreninde konuşan TBMYO Müdürü Prof. Dr. Galip Seçkin, ikinci  kez mezun vermenin heyecanını yaşadıklarını belirtti. Prof. Dr. Seçkin mezuniyet törenindeki konuşmasında, “Makine Programı, Elektrik Teknolojisi Programı, Elektrik Programı ve Tekstil Programlarında eğitim gören öğrencilerimiz endüstrinin ihtiyaç duyduğu alanlarda kuramsal ve uygulamalı eğitim alarak, tekniker olarak mezun olmuşlardır. Elektrik İkinci Öğretim, İş Sağlığı ve Güvenliği ile Coğrafi Bilgi Sistemleri programları da 2011 yılında açılmıştır. Yüksekokulumuzda iki doçent, beş doktor unvanlı öğretim görevlisi, üç doktora tez aşamasında öğretim görevlisi, üç yüksek lisansını tamamlamış öğretim görevlisi ve 310 öğrencimiz bulunmaktadır.” dedi.

Teknik Bilimler M.Y.O.’nun fiziki imkanlarından bahseden Müdür Prof. Dr. Galip Seçkin, TBMYO’da Adana Organize Sanayi Bölgesi’nin katkılarıyla kurulan bir bilgisayar laboratuvarı, Çukurova Üniversitesi altyapı projesi kapsamında kurulan bir makine laboratuvarı, elektrik-elektronik laboratuvarı ve KOSGEB tarafından devredilen bir tekstil laboratuvarı ile öğrencilere uygulamalı eğitim verebildiklerini ifade etti.

Prof. Dr. Galip Seçkin törende TBMYO’ nun ilk mezunlarından program birincilerine tüm altın hediye eden Adana Organize Sanayi Bölgesi ve Abdioğulları Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütçü’ye, AOSB yönetim kuruluna ve Güney Çelik Hasır firmasına teşekkür etti.

Konuşmasının sonunda öğrencilere ve velilere hitap eden Prof. Dr. Seçkin, “Mezunlarımız olarak sizlerden mezun olduğunuz okulun ismine yakışır şekilde iş hayatında başarı bekliyoruz. Bizleri onurlandıran değerli velilerimize, emek harcayarak, fedakarlık ve özveride bulunarak yetiştirdiğiniz çocuklarınızla gurur duyma günüdür” dedi.

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş törene gönderdiği telgrafta, “2012-2013 Mezuniyet Töreni nazik davetinize teşekkür eder, geleceğimizin teminatı gençlerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dilerim” diyerek konuklara selamlarını sundu.

Mezuniyet töreninde konuşan Tekstil Teknolojisi program birincisi Neslihan Sevde Marik, “Sevinç ve üzüntüyü aynı anda yaşıyorum. Üzüntümün sebebi okulumdan ve hocalarımdan ayrılacak olmam, tesellim ise okulumu başarıyla bitirmiş olmamdır. Aileme, bölüm hocalarım Deniz Mutlu Ala, Mutlu Kurban, Gamze Gülşen ve tüm diğer hocalarıma teşekkür etmek istiyorum. KOSGEB laboratuvarımız ve Adana OSB tarafından desteklenen bir meslek yüksek okulu olmamız sebebiyle çok ayrıcalıklı olduğumuzu düşünüyorum” dedi.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi