Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Kent Sorunları Sempozyumu Yürütme Kurulu Üyelerinden Rektör Prof. Dr. Kibar’a Ziyaret

 

 

Adana (ÇÜHM) -

01.12.2014

TMMOB İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Hasan Emir Kavi,  Adana 3. Kent Sorunları Sempozyumu Yürütme Kurulu üyeleri ile birlikte Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar’ı ziyaret etti.

Adana İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Hasan Emir Kavi, 22-23 Mayıs 2015 tarihleri arasında “Yaşanabilir Bir Adana Nasıl Mümkündür!" ana temalı Adana Kent Sorunları Sempozyumu’nun üçüncüsünü düzenleyeceklerini belirtti. Kent Sorunları Sempozyumu Yürütme Kurulunun çalışmaları hakkında Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar’a bilgiler veren Kavi, Adana Kent Sorunları Sempozyumu’nda etkin, özerk ve demokratik kent yönetimi, Entegre, Verimli ve Kamusal Bir Ulaşım Politikası, Güvenceli Bir Yaşam İçin Afet ve Risk Yönetimleri, Doğal Çevrenin ve Yaşamın Korunması ve Geliştirilmesi, Tarihi ve Kültürel Mirasın Korunması ve Geliştirilmesi, Kamusal Bir Kent Kimliğinin İnşası gibi birçok konu ve sorunun tartışılarak çözümlerinin de yansıtılacağını kaydetti.

 

Sempozyum Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Adnan Gümüş de, Adana 3. Kent Sorunları Sempozyumu hazırlıkları kapsamında bir dizi forumlar düzenleyeceklerini, bunlardan birini de Çukurova Üniversitesi Balcalı Kampusunda açık alanda gerçekleştirmeyi planladıklarını ifade ederek bu konuda yardım ve destek istedi.

Prof. Dr. Kibar: “Çukurova Üniversitesi Adana’nın, Adana İçin Var.”

Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar ise, üniversite olarak Adana ve Adana’nın sorunlarının çözümüne her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade ederek, “Bu kent hepimizin. Bu kentin sorunlarının çözümüne katkı konusunda bizler Çukurova Üniversitesi olarak hazırız. Bu üniversite Adana’nın, Adana için var.” şeklinde konuştu. 

 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi