Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Çukurova İletişim Öğrencileri, TRT’de Tanıtım ve Bilgilendirme Seminerlerine Katıldı

 

 

Adana (ÇÜHM) -

05.03.2014

Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT), kuruluşunun 50. yıldönümünde üniversitelerin İletişim Fakültesi öğrencilerine yönelik eğitim seminerleri düzenledi.

Ankara TRT stüdyolarında gerçekleşen etkinliğe Çukurova Üniversitesi İletişim Bilimleri bölümü öğrencilerinden Miraç Pınar Mert, Derya Cengiz, Ceyhun Şeker ve Murat Öztürk katıldı.

Etkinliğin açılışında konuşan TRT Eğitim Dairesi Başkanı Mesut Ertanhan, TRT’nin kuruluşundan günümüze kadar tarihsel gelişiminden söz etti ve bir yayın kuruluşu olarak TRT’nin idari, mali ve editöryel bağımsızlığının bulunduğunu söyledi. Kuruluşundan itibaren kamu yayıncılığı ilkesini benimsemiş bir kurum olduklarını vurgulayan Ertanhan, mevcut 16 kanallarının olduğunu ve bu kanalların Türkiye’nin her kesimine hitap ettiğini söyleyerek, yayın ilkelerinin halkın sesini duyurmak olduğunu vurguladı.

Üç Günlük Eğitimin Sonunda, Öğrencilere Sertifika Verildi

Seminerin 2. ve 3. gününde başlıca Yeni Medya hizmetleri tanıtımının yanında, “Televizyon Yapım”, “Haber ve Radyo Hizmetleri”, “Stüdyo Reji”, “Prodüksiyon ve Aktüel Kamera Servisi Hizmetleri”, “Işık, Ses ve Kurgu Hizmetleri”, “Naklen Yayın ve Seslendirme”, “Devamlılık Stüdyoları Hizmetleri” ile ilgili tanıtım ve bilgilendirme programları düzenlendi. Seminer TRT tarihi müze gezisi ve ardından eğitim sertifikalarının dağıtılmasıyla son buldu.

Öğrenciler, Mobil TRT Müzesini Gezdi

Öte yandan, Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri, TRT'nin kuruluşunun 50. yıl etkinlikleri kapsamında Adana Merkez Tren İstasyonu’na gelen mobil TRT müzesini de topluca ziyaret etti. İletişim Seminerleri dersini Vagon Müzede veren TRT program yapımcıları, iletişim öğrencilerine eski ve yeni yayın teknolojilerini uygulamalı olarak gösterdiler.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi