Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Çukurova Üniversitesi Tıp Ordusuna Yeni Neferler Kazandırdı

 

 

Adana (ÇÜHM) -

07.07.2017

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ)Tıp Fakültesi 41. Dönem mezunları Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi’nde düzenlenen törenle keplerini havaya fırlatarak mezun oldu.

Mezuniyet Törenine Vali Yardımcısı Mehmet Seyman, Çukurova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyhan Tükel, Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Recep Tuncer’in yanı sıra Osmaniye-Adana Tabip Odası Başkanı Dr. Ali İhsan Ökten, öğretim üyeleri ve öğrencilerin aileleri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törenin ilk açılış konuşmasını öğrenciler adına Dönem Birincisi Dr. Hasan Koyunsever yaptı.

 

 

Dr. Ökten: “Tarih Boyunca Hekimliğe Kutsal Bir Misyon Yüklenmiştir.”

Kürsüye ilk olarak Adana Tabip Odası Başkanı Dr. Ali İhsan Ökten geldi. Tıp mesleğinin tahmini olarak 6 bin yıllık bir geçmişe sahip olduğunu hatırlatan Dr. Ökten, hastalık ve onu tedavi etmeye yönelik çabaların insanlarla birlikte yeryüzünde var olduğunu söyledi. Dr. Ökten, “İnsanların en küçük sağlık problemleri dahil ilk sığındıkları kişi hekim olduğundan tarih boyunca hekimliğe kutsal bir misyon yüklenmiştir. Bu kutsal misyonun bilinciyle görev yapacağınıza inanıyor, yeni meslek hayatınızda hepinize başarılar diliyorum.” dedi.

 

Prof. Dr. Tuncer: “Evrensel Hukuk İnsan Hakları Vicdan İlim İrfan Yol Göstericiniz Olsun.”

ÇÜ Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Recep Tuncer de öğrencilere yeni hayatlarında ve mesleklerinde başarılar diledi. “Evrensel hukuk, insan hakları, vicdan, ilim, irfan yol göstericiniz olsun.” diyerek öğrencilere hitap eden Prof. Dr. Tuncer, ailelere de seslenerek “Sizin için bugün gurur günü; evlatlarınız için çok emekler harcadınız sizleri de bundan dolayı tebrik ediyorum.” dedi.

Prof. Dr. Tükel: “Çukurova Üniversitesi 50 Bin Öğrenciyle Ülkemizin Gurur Duyduğu Bir Kurum.”

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyhan Tükel ise Çukurova Üniversitesi hakkında bilgi vererek, Çukurova Üniversitesi’nin bölgeye kazandırılan en büyük değerlerden biri olduğunu söyledi. Çukurova Üniversitesi’nin 50 bin öğrenciyle ülkemizin gurur duyduğu bir kurum olduğunu belirten Prof. Dr. Tükel, böyle bir üniversiteden eğitim almış hekimlere gönülden güvenebileceklerini söyledi. Akademisyenlerin her türlü fedakârlıkla öğrencilerine bilgilerini aktardıklarını ifade eden Prof. Dr. Tükel ailelere de teşekkür ederek, “Onlarla üzüldünüz onlarla sevindiniz. Sınavlardan geçtiklerinde siz de onlarla geçtiniz. Bugün sizin onur ve gurur gününüz, sizleri gönülden kutluyorum.” dedi.

Diplomalarını Alan Doktorlar Keplerini Fırlatarak Mezun Oldu.

Mezuniyet Töreni, bütün mezun doktorların Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alper Akınoğlu’nun önderliğinde “Hekimlik Andı” içmesiyle devam etti. Yemin eden tıp doktorlarına Kongre Salonu’nu dolduran aileler ve konuklar şahitlik etti.

Mezun doktorların 6 yıl süresince birlikte geçirdikleri zamanı anlatan slayt gösterisinin izlenmesinin ardından, dönem birincisi Dr. Hasan Koyunsever, dönem ikincisi Dr. Halenur Sarıbaş ve dönem üçüncüsü Dr. Kıvanç Doral’a mezuniyet belgeleri ve hediyelerini Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyhan Tükel takdim etti.

Dönem birincisi Dr. Hasan Koyunsever’ın yaş kütüğüne plaket çakması sonrasında sırayla sahneye davet edilen mezunlar, diplomalarını öğretim üyelerinin ellerinden alarak hep beraber kep attılar.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi