Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Çukurova Teknokent ile Toros Tarım Arasında İşbirliği Anlaşması İmzalandı.

 

 

Adana (ÇÜHM) -

15.02.2016

Çukurova Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Çukurova Teknokent ile Toros Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında sürdürülebilir bitkisel üretiminin sağlanması amacıyla işbirliği anlaşması imzalandı.

Ekonomik getirisi yüksek, çevreye duyarlı bitki besleme ve gübreleme uygulamalarında yeni bilgilere ulaşılması için üniversite-sanayi işbirlikleri çerçevesinde Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Emin Bülent Erenoğlu, Toros Tarım’a tarımsal araştırma, proje geliştirme ve eğitim konularında üç yıl süresince destek verecek.

“Hammadde İhtiyacı İçin Tarımsal Girdilerin Artması Gerekiyor”

Doç. Dr. Erenoğlu, işbirliği hakkında şunları söyledi;
“Tahminlere göre, 2050 yılında dünya nüfusunu 9 milyara ulaşacak. Buna paralel olarak artan gıda ve giyim hammadde gereksinimlerinin karşılanabilmesi için tarımsal faaliyetlerin ve bitkisel üretim alanlarının sürdürülebilir hale getirilmesi gerekiyor. Hem çevresel hem de ekonomik anlamda sürdürülebilir bitkisel üretim faaliyetlerinin sağlanması için bitki besleme, gübreleme ve toprak verimliliği alanlarındaki bilimsel çalışmalar daha büyük önem taşıyor.

Çukurova Üniversitesi Önemli Çalışmalara Ev Sahipliği Yapıyor.”

“Çukurova Bölgesi, ülkemiz bitkisel üretimi söz konusu olduğunda verimlilik açısından çok önemli bir yere sahip ve sürdürülebilir bitkisel çalışmalar konusunda önemli çalışmalara ev sahipliği yapıyor. Çukurova Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Çukurova Teknokent olarak, bu işbirliği çerçevesinde ülkemizin çok önemli şirketleri arasında yer alan Toros Tarım’a danışmanlık vermekten büyük mutluluk duyacağız.”

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi