Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Tunus ile Türkiye Arasında Eğitim Alanında İşbirliği Anlaşması İmzalandı

 

 

Adana (ÇÜHM) -

14.05.2015

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar’ın da aralarında bulunduğu bazı üniversitelerin Rektörlerinden oluşan bir heyetle Tunus’a bir ziyaret gerçekleştirdi.

Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kibar da Tunus’a Gitti

Tunus ile ikili işbirliği anlaşması imzalamak amacıyla Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar’ın da aralarında bulunduğu bazı üniversitelerin Rektörlerinden oluşan heyete YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç başkanlık etti.

Tunus Yükseköğretim ve Bilimsel Araştırma Bakanı Chiheb Bouden’ın ev sahipliğiyle gerçekleşen ziyarette, iki ülke arasında yükseköğretim alanındaki işbirliğini arttırmaya yönelik YÖK ve Tunus Yükseköğretim ve Bilimsel Araştırma Bakanlığı arasında bir mutabakat metni imzalandı.

 

 

Tunus-Türk Üniversiteleri İşbirliği Forumu Gerçekleştirildi 

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ve beraberindeki heyet ilk olarak Le Palace Otel’de Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği tarafından onurlarına verilen akşam yemeğine katıldı. 

Ziyaretin ikinci gününde ise Tunus Yükseköğretim ve Bilimsel Araştırma Bakanı Chiheb Bouden ile YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ikili görüşmelerde bulundu. Daha sonra “Tunus-Türk Üniversiteleri İşbirliği Forumu” ile devam eden toplantıya Tunus Yükseköğretim ve Bilimsel Araştırmalar Bakanlığı Uluslararası İşbirliği Genel Müdürü Slim Choura, Tunus Rektörler Birliği Başkanı Hamaied Ben Aziza, Türkiye Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ve Tunus Yükseköğretim ve Bilimsel Araştırmalar Bakanı Chihab Bouden katıldı. Açılış konuşmalarının ardından Tunus ile Türkiye arasında yükseköğretim alanında işbirliğine yönelik mutabakat metni imzalandı.

 

 

Türk Heyet, Tunuslu Bakan ve Bürokratlarla Görüştü

Ziyaret kapsamında yarıca YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Tunus Rektörler Birliği Başkanı Hamaied Ben Aziza ile de görüşme gerçekleştirdi. Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar’ın da aralarında bulunduğu Türk Heyet, Tunus Bakanlık Binasında Tunus Yükseköğretim ve Bilimsel Araştırmalar Bakanı Chihab Bouden tarafından kabul edildi.

Bakan Bouden bir de YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ve beraberindeki heyet onuruna akşam yemeği verdi.

 

 

 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi