Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

ÇÜ Ziraat Fakültesi 40. Dönemde 230 Öğrencisini Mezun Etti

 

 

Adana (ÇÜHM) -

10.07.2014

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Ziraat Fakültesi, 2013-2104 Eğitim Öğretim yılını tamamlayarak mezun olmaya hak kazanan 230 öğrencisini Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen törenle uğurladı. Ziraat Fakültesi’ne bağlı 10 bölümden 142’si erkek 88’i kız öğrenci olmak üzere 230 öğrenci mezun oldu.

Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi yeni mezunlarına düzenlenen törenle diplomalarını verdi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törene Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu, Prof. Dr. Azmi Yalçın, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Kuruluşundan Bugüne 12 Binin Üzerinde Mezun Verdi

Açılış konuşmasını gerçekleştiren ÇÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil Elekçioğlu, fakültelerinin kuruluşundan bu güne dek 12 binin üzerinde Ziraat Mühendisi, Gıda Mühendisi ve Peyzaj Mimarı mezun ettiklerini açıkladı.

 

“Ziraat Fakültesi Mezunları Geleceğe Umutla Bakmalı”

Çukurova üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar ise, 40. Dönem mezunlarını veren Ziraat Fakültesi’nin Çukurova Üniversitesi’nin kurucu fakültelerinden olduğunu belirterek şunları söyledi;

“Türkiye’de tarım 62 milyar dolarlık gayrisafi yurt içi hasıla, yaklaşık 17 milyar dolarlık ihracat ve yarattığı istihdam olanakları ile önemli sektörlerin başında gelmektedir. Teknolojinin hızla gelişerek tarımın hemen her alanda kullanılmaya başlanması ile her yıl artan oranlarda yapılan yatırımlar sonucu Ziraat Fakültesi mezunları için yeni iş sahaları oluşmaya başlamıştır. Bu nedenle Ziraat Fakültesi mezunlarının geleceğe umutla bakması gerekmektedir.”

Keplerini Havaya Atarak Mezuniyet Coşkusunu Yaşadılar

Açılış konuşmalarının ardından Ziraat Fakültesi’ne bağlı 10 bölümün akademisyenleri tek tek öğrencilere diplomalarını takdim etti. Diplomalarını alan öğrenciler sahnede bir araya gelerek keplerini havaya atıp mezuniyet coşkusunu yaşadı.

 

 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi