Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

ÇÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Öğrencileri Alternatif Afiş Sergisi Açtı.

 

 

Adana (ÇÜHM) -

22.06.2017

Farklı tasarımları ve çalışmalarıyla adından söz ettiren Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi önemli bir etkinliğe daha ev sahipliği yaptı. Grafik Bölümü tarafından açılan Alternatif Film Afişleri Sergisi sanatseverlerden yoğun ilgi gördü.

ÇÜ Güzel Sanatlar Fakültesi sergi alanında sergilenen film afişleri hakkında bilgi veren Öğretim Görevlisi Derviş İlker Gül stüdyo fotoğrafçılığı dersi kapsamında dersi eğlenceli hale getirmek amacıyla yeniden afişleri tasarladıklarını söyledi.

Var Olan Film Afişlerini Yeniden Tasarladılar.

16 öğrencinin 42 çalışmasının yer aldığını belirten Öğretim Görevlisi Gül, “Var olan film afişlerini tekrar canlandırmak istedik. Kostümleriyle, o müzikleriyle, jest ve mimikleriyle, hepsini bir yaşayalım dedik ve bu filme alternatif bir afiş oluşturmayı planladık. Bir tasarımcı olarak ‘biz olsak bu işleri nasıl tasarlardık’ diye kendi yorumumuzla bazılarını birebir çalışıp ikinci versiyonlarında alternatiflerine çalıştık. Önce bir havasına girdik ve birebir çalışıp sonrasında da bunlara alternatif olan afişler oluşturduk. Bunu da paylaşmak istedik ve böyle bir sergi açtık.” dedi.

Sergi sonunda öğrencilere katılım ve teşekkür belgeleri bölüm öğretim elemanları tarafından takdim edildi.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi