Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Çukurova Üniversitesi Öğrencileri AIESEC Etkinliğinde Buluştu

 

 

Adana (ÇÜHM) -

09.05.2014

Çukurova Üniversitesi’nde (ÇÜ) hafta sonu faklı bir etkinlik vardı. Öğrenciler, dünyanın en büyük öğrenci organizasyonu olan AIESEC’in Adana şubesi tarafından organize edilen etkinlikte proje tanıtımları için bir araya geldi.

Mithat Özsan Amfisi’nde yapılan “AIESECer’lar Proje Tanıtımında” adlı programda, Çukurova Üniversitesi öğrencileri, Mart ve Nisan ayı boyunca hazırladıkları projelerin sunumunu gerçekleştirdiler. Dört farklı takımın kıyasıya rekabet ettiği etkinlikte, yeni üyeler hem eğlendi hem de proje hazırlama konusunda deneyim sahibi oldu. Öğrencilere yine dört farklı dalda ödül verildi.

AIESEC Nedir?

Dünyanın en büyük öğrenci organizasyonu AIESEC, 60 bini aşkın üyesi ile 1948 yılından bu yana 124 ülkede faaliyet gösteriyor. AIESEC Adana şubesi 1987 yılında çalışmalarına başlamış ve hâlen aktif bir şekilde devam ediyor. Kâr amacı gütmeyen, politika dışı ve din, dil, ırk ayrımı gözetmeyen kurum, 27 yıldır gerçekleştirdiği değişim programları ile üniversite öğrencilerinin bireysel liderlik gelişimlerine katkı sağlıyor. AIESEC’te gönüllü olarak çalışan üniversite öğrencileri, uluslararası alanda faaliyet gösteren firmalarda sağladıkları staj olanakları ve toplumsal gelişim projelerinin yanı sıra kendilerine “Dünya Barışı”na katkıda bulunmayı vizyon ediniyor. 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi