Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

ÇÜ Abdi Sütcü MYO Öğrencileri Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi Aldı

 

 

Adana (ÇÜHM) -

31.05.2018

Sağlık ordusuna yeni neferler kazandıran Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Abdi Sütcü Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programı dersleri kapsamında öğrencilere ambulans ekipmanları ve sürüş teknikleri eğitimi verildi.

İlk ve Acil Yardım Programı Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Azade Sarı gözetiminde, İl Sağlık Müdürlüğü Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitim Koordinatörü Cihan Azad Ekici’den eğitim alan ve bu eğitim sonunda güvenli sürüş testine katılan öğrenciler, sahaya çıkmadan önce neler yapılması gerektiğini uygulamalı olarak öğrendi.

“Öğrenciler Ambulans Sürüş Tekniklerini Uzmanından Öğrendi.”

Eğitmen Ekici öğrencilere ambulanslara özgü olan geçiş üstünlüğünden, kırmızı ve mavi şeritlerin anlamlarına kadar birçok teknik bilgi ve uygulamalı eğitimleri verdi. Daha sonra öğrenciler verilen eğitimin ardından tek tek test sürüşüne çıkarak eğitimleri süresince aldıkları teorik ve uygulamalı derslerde öğrendikleri bilgileri pekiştirme imkânı buldu.

“Önce Kendi Can Güvenliğimiz Sonra Hasta Güvenliği”

ÇÜ Abdi Sütcü Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Dr. Öğr. Üyesi Azade Sarı öğrencilerin ileri sürüş tekniklerini öğrenmesi ve ambulans ekipmanlarını kullanabilmesi için her yıl il sağlık müdürlüğünden destek alarak eğitim vermeye devam ettiklerini belirterek amaçlarının önce kendi can güvenlikleri ve daha sonra hasta güvenliği olduğunu söyledi.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi