Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Mithat Özsan Amfisi Mayıs 2015’te Yenilenen Çehresiyle Hizmete Kaldığı Yerden Devam Edecek

 

 

Adana (ÇÜHM) -

13.01.2015

Çukurova Üniversitesi’nin en prestijli yapılarından biri olan Mithat Özsan Amfisi, yapıldığı tarihten bu yana ilk kez kapsamlı bir şekilde bakım ve onarımdan geçiriliyor.

Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar’ın talimatıyla eksiklikleri tespit edilen Mithat Özsan Amfisi’nin ihale surecinin tamamlanmasının ardından tadilatına başlandı. Baştan aşağı yenilenecek olan Mithat Özsan Amfisi’nde gereksinim duyulan yerlerin yeniden revize edilmesi ve teknolojik altyapısının değiştirilmesi ile yeni döneme hazır hale getiriliyor.

Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü Yapı İşleri Teknik Daire Başkanlığı’ndan alınan bilgilere göre öncelikle kapasite artırımına yönelik çalışmaların gerçekleştirildiği, sahnelerin ise günümüz şartlarına ve kullanımına uygun hale getirildiği bildirildi. Büyük Amfi ve Küçük Amfi’nin salon kaplamalarıyla, koltuklarının, halılarının yenilenerek tercüman odalarının yapıldığı bilgisini veren Yapı İşleri Teknik Daire Başkanlığı, ayrıca acil durum çıkışlarının yönetmeliklere uygun hale getirilerek yenilendiğini kaydedildi.

 
 

“Engellilere Uygun Hale Getirilip, Günümüz Teknolojisi İle Donatıldı.”

Mithat Özsan Amfisi engellilerin kullanımına uygun hale getirilerek engelli tuvaletleriyle rampaları yapıldı. Lobi, fuaye ve depo kısımlarının da yenilendiğini ifade eden yetkililer ses, görüntü ve ışık sistemlerinin değiştirilerek günümüz teknolojisine uygun hale getirildiğini açıkladı.

Mayıs 2015’te Tekrar Kullanıma Sunulacak

Son teknolojiye sahip modern bir bina görünümüne kavuşturulacak olan Mithat Özsan Amfisi’nin dış cephe kaplamasında yurt dışından getirtilen özel malzemelerin kullanıldığı belirtildi. Mithat Özsan Amfisi yeni modern donanımlarıyla 2015 Mayıs ayında yeniden kullanıma sunulacak.

 

 

 
 
 
 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi