Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Antik Çağdan Günümüze Beden…

 

 

Adana (ÇÜHM) -

31.03.2015

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi tarafından her cuma günü geleneksel olarak düzenlenen “Sürekli Mesleki Gelişim Etkinlikleri Cuma Toplantıları”nda bu hafta, Doç. Dr. İsmail Gezgin “Antik Çağdan Günümüze Beden” konulu konferans gerçekleştirdi.

Doç. Dr. İsmail Gezgin, üç bölümden oluşturduğu sunumunda ‘doğanın bedeni’, ‘uygarlığın bedeni’ ve ‘tanrının bedeni’ başlıklarıyla geçmişten günümüze insan bedeninin gelişim tarihçesiyle doğaya uyum sürecini anlattı. Doç. Dr. Gezgin sunumunda, ilk insandan bu yana kullanılan aletler ve bu aletlerin icatları ilgili de bilgiler verdi.

4,5 milyon yıl önce başlayan yaşam mücadelesinde insanın bu sürecin son 12 bin yılı hariç doğanın bir parçası olarak yaşadığını belirten Doç. Dr. İsmail Gezgin, bu süre içinde doğanın yasalarının insan bedeni üzerinde etki eden en büyük güç olduğuna dikkat çekti. Doç. Dr. Gezgin, ünlü sokak sanatçısı Banksy'nin antik çağdan günümüze bedeni ve değişimi anlatan resminin olayı net olarak özetlediğini dile getirdi. ÇÜ Tıp Fakültesi Hippokrat Konferans Salonu’nda düzenlenen ve akademisyen ile öğrencilerin ilgi ile izlediği “Antik Çağdan Günümüze Beden” konulu konferans Doç. Dr. İsmail Gezgin’e teşekkür belgesi takdim edilmesiyle sona erdi.

 
 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi