Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Çukurova Üniversitesi 24. Bahar Şenliği Başladı…

 

 

Adana (ÇÜHM) -

18.05.2015

2014-2015 Eğitim Öğretim yılının sonuna yaklaşılırken Çukurova Üniversitesi tarafından her yıl düzenlenen Geleneksel bahar Şenliği’nin 24.’sü gerçekleştirildi. Çok sayıda etkinlik ve konserlerin yer aldığı “Çukurova Üniversitesi 24. Bahar Şenliği” Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar’ın yerleşke içerisindeki Atatürk Anıtı’na çelenk koymasıyla başladı. Rektör Prof. Dr. Kibar ve akademisyenlerin öğrencilerle birlikte halay çektiği açılış kutlamalarında birbirinden renkli görüntüler ortaya çıktı…

Çukurova Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ve Kültür Müdürlüğü tarafından düzenlenen 24. Bahar Şenliği açılışına Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu, Prof. Dr. Şeref Erdoğan’ın yanı sıra çok sayıda fakülte ve yüksekokul yöneticileri, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

 
 

Şenlikler Atatürk Anıtı’na Çelenk Konulmasıyla Başladı

Şenliğin açılışında Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu. Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılmasının ardından, Rektörlük binası önünde şenlik korteji için protokol ve öğrenciler yerlerini aldı.

Şenlik Kortejine katılan öğrenciler farklı kostüm ve kıyafetlerle renkli görüntüler oluşturdu. Rektörlük önünden başlayan şenlik korteji Lütfullah Aksungur Kapalı Spor Salonu’nda son buldu.

 

 

 

Açılış Töreni Renkli Görüntülere Sahne Oldu

Lütfullah Aksungur Kapalı Spor Salonu’nda protokol üyeleri ve öğrencilerin yerlerini almasıyla açılış töreni saygı duruşu bulunulup ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Rektör Prof. Dr. Kibar’ın konuşmasıyla devam etti.

Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar öğrenci kulüpleriyle birlikte hazırlanan şenlikte öğrenciler için yılın yorgunluğunu atacakları, bilimle, sanatla, edebiyatla dolu, belleklerinde Çukurova Üniversitesi’ne ait güzel anılar biriktirecek etkinlikler planladıklarını söyledi.

 
 
 
 

“Çukurova Üniversitesi 42 Yıldır, Kaliteli Eğitim Anlayışıyla Hizmet Ediyor.”

Öğrencilere seslenen Rektör Prof. Dr. Kibar, “42 yıldır Adana’ya, Bölgemize, Ülkemize ve Dünyaya ürettiği bilgi ve yetiştirdiği mezunları ile büyük değer katmış olan Üniversitemiz, bundan sonraki yıllarda da bu onurlu görevini ve katkısını arttırarak sürdürecektir. Sizler gerçekten çok şanslısınız. Çünkü ülkemizin en güzel yerleşkelerinden birine sahip olan Üniversitemizde sizler için gerçekten iyi ve kaliteli bir eğitim vermeye çalışıyoruz. Bunun için üniversitemizin altyapıyla ilgili tüm eksikliklerini hızla tamamlayarak sizlerin eğitimi, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetleriniz için kullanıma sunmuş bulunuyoruz. Bu konuda sizlere sunmakta olduğumuz imkânları daha da artıracak önemli birçok projeyi hızla hayata geçirmeye çalışıyoruz.” dedi.

“Çukurova Üniversitesi Ülkemizin En İyi 9. Üniversitesi Olarak Açıklandı.”

Türkiye’nin 11. Üniversitesi olarak kurulan Çukurova Üniversitesi’nin bugün sadece bölgenin değil, ülkenin de çok önemli bir üniversitesi konumuna geldiğini hatırlatan Rektör Prof. Dr. Kibar konuşmasına şöyle devam etti;
“Artık bir Dünya Üniversitesi olma yolunda hızlı adımlarla ilerlemekteyiz.  Halen dünyanın 77 ülkesinden 1.080 uluslararası öğrencimiz bulunuyor.  Yeni yayınlanan önemli bir Üniversite Sıralama Raporuna göre ise Çukurova Üniversitemiz, Türkiye’nin en iyi 9. üniversitesi olarak açıklandı.  Bu hepimizin elbirliğiyle elde ettiğimiz bir başarıdır. Bunun için üniversitemizin tüm mensuplarına ve tüm paydaşlarımıza çok teşekkür ediyorum.”

 
 
 
 
 
 
 
 
 

“Akademisyenlerle Öğrenciler Halay Çekti.”

Açılış konuşmasının ardından dans gösterileri ve halk oyunları ile devam eden şenliklerde Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar ve akademisyenler öğrencilerle halaylar çekerek gönüllerince eğlendi.

24. Bahar Şenlikleri farklı etkinlik ve konserlerle Cuma gününe kadar devam edecek.

 
 
 
 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi