Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Dünyaca Ünlü Bale Okullarının İlk Türk Öğrencileri Çukurova Üniversiteli…

 

 

Adana (ÇÜHM) -

07.08.2015

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Devlet Konservatuvarı Bale Anasanat Dalı öğrencilerinden Janset Leyl Karahan ve Doğa Uzel, Amerika'nın Boston ve New York şehirlerindeki dünyaca ünlü bale okullarının yoğun eğitim programlarına katıldılar.

Girdikleri sınavda başarılı elde ederek eğitim programlarına katılmaya hak kazanan 12 yaşındaki Janset Leyl Karahan ve 8 yaşındaki Doğa Uzel’i Bale Anasanat Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr Seda Ayvazoğlu da yalnız bırakmadı.

Öğrencileriyle birlikte Amerika'nın Boston ve New York şehirlerindeki dünyaca ünlü bale okullarının eğitim programlarına katılan ve izleyen Yrd. Doç. Dr. Ayvazoğlu, Çukurova Üniversitesi öğrencilerine olan ilgiye tanıklık ettiğini ve öğrencilerinin teknik seviyesiyle ilgili olarak okulların eğitimcileri tarafından takdir edildiklerini söyledi.

Yrd. Doç. Dr. Ayvazoğlu, ayrıca öğrencilerinin dünyaca ünlü bale zinciri olan bu okullardaki ilk Türk bale öğrencileri olduğu konusunda kendisine bilgi verildiğini aktardı.

Yrd. Doç. Dr. Seda Ayvazoğlu, öğrencilerini geleceğe hazırlarken mesleki donanımlarının her platformda geçerliliğe ve gerekli vizyona sahip olmasını hedeflediklerini ve şimdiden bu konudaki ışıltılarını görmeye başladıklarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi