Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Çukurova Üniversitesi Akademisyeni Ruslara Bale Dersi Verdi

 

 

Adana (ÇÜHM) -

22.12.2014

Yurtiçinde eğitim veren yükseköğretim kurumları ile yurtdışında eğitim veren yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim elemanı değişimini sağlayan Çukurova Üniversitesi Mevlana Programı kapsamında Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Devlet Konservatuarı Bale Anasanat Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Seda Ayvazoğlu Rusya St. Petersburg Devlet Üniversitesi Rimsky-Korsakov Konservatuarında 2 hafta süreyle ders verdi. 

St. Petersburg Devlet Üniversitesi Rimsky-Korsakov Konservatuarı Bale Bölümü’nde iki hafta süreyle lisansüstü öğrencilere uygulamalı bale dersleri veren Yrd. Doç. Dr. Seda Ayvazoğlu’nun ayrıca kendisinin hazırladığı “Kuruluşundan Bugüne Türkiye’de Bale Tarihi” adlı sunum da büyük ilgi gördü.

 

ÇÜ Öğrencilerinin Gösterisi Beğeniye Sunuldu
Türkiye Cumhuriyeti St Petersburg Başkonsolosluğu’nun da destek verdiği sunumda Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuarı Bale Anasanat Dalı öğrencilerinin gösteri kayıtları da katılımcılara izletilerek beğenilerine sunuldu. İzlenen gösteriyle ilgili olarak bilgi veren Yrd. Doç. Dr. Seda Ayvazoğlu “Rusya’da eğitim alan öğrencilerin ve öğretim elemanlarının, öğrencilerin teknik ve sanatsal seviyesine olan ilgileri yoğun oldu.” dedi.

Başkonsolos Çavuşoğlu: “Türk Bale Öğrencilerine Desteğimiz Sürecek.”
Yapılan ikili görüşmeler sonunda Türkiye Cumhuriyeti St Petersburg Başkonsolosu Kazım Çavuşoğlu, Türk bale öğrencilerini Rusya’da bir proje ile görmek istediklerini ve bu konuda tam desteğinin olacağını ifade ederek gerekli çalışmaları da yapacaklarını söyledi.

 

 
 

 
 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi