Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

ÇÜ Öğrencilere Bisiklet Dağıttı

 

 

Adana (ÇÜHM) -

06.11.2015

Sağlık Bakanlığı Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı kapsamında öğrencilerin fiziksel aktivite düzeyinin arttırılmasının sağlanması için Çukurova Üniversitesi, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında “Okullarda Fiziksel Aktivitelerin Arttırılması” işbirliği protokolü geçtiğimiz aylarda imzalanmıştı. Bu protokol kapsamında Çukurova Üniversitesi’ne verilen 250 bisiklet öğrencilere dağıtıldı.  

Rektör Yardımcıları ve Öğrenciler Dağıtılan Bisikletlerle Kampus Turu Attı.

Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu, Prof. Dr. Şeref Erdoğan ve Rektör Baş Danışmanı Prof. Dr. Metin Yavuz’un katılımıyla bisikletler öğrencilere teslim edildi. Bisiklet Kulübü öğrencilerinin de destek verdiği etkinlikte Rektör Yardımcıları ve öğrenciler bisikletleri ile kampus turu yaptı.

İlk Etapta 250 Bisiklet Dağıtıldı.

Konuyla ilgili bilgi veren Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan, ilk etapta 250 bisiklet dağıtılacağını ve bu sayının 1000’e ulaşacağını söyledi.

Motorlu araç sürücülerinin bisiklet kullananlara biraz daha müsamahalı davranması gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti;

“Üniversitemiz ile Sağlık Bakanlığı arasında yapılan protokol çerçevesinde ilk etapta Üniversitemize 250 bisiklet verildi. Toplamda bu sayı 1.000’e tamamlanacak. Bugünden itibaren bisikletleri öğrencilerimize vermeye başlıyoruz. İlk etapta ‘ödünç’ sistemiyle bisikletlerimizi vereceğiz. Öğrencilerimiz buradan aldıktan sonra trafik ve sürme kurallarına uyarak bisikletlerini kullanabilecekler.”

 

“Bisiklet Yoluyla ÇÜ, Bisiklet Kullanımına Çok Uygun.”

“Amacımız Üniversitede motorlu trafiği azaltarak, öğrencilerimizi harekete geçirmek ve sağlıklı yaşamaları için bir ortam hazırlamak. Tabiî ki nihai hedef, bunun dalga dalga şehre yayılması.  Coğrafyamız ve iklimimiz, hatta bisiklet yolumuzla Çukurova Üniversitesi bisiklet kullanmaya çok uygun. Kampüs ve yurtlar arasındaki mesafenin kısalığı ve bisiklet yolumuzun da bulunması göz önüne alındığında, öğrencilerimizin bisikletleri ulaşım aracı olarak kullanmalarını öneriyoruz.”

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi