Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Bisiklet Yarışında Start Verildi

 

 

Adana (ÇÜHM) -

07.05.2013

Çukurova Üniversitesi 22. Bahar Şenlikleri kapsamında düzenlenen ve Çukurova Üniversitesi Bisiklet Kulübü Tarafından organize edilen "Bisiklet Yarışı" için Rektörlük binası önünden start verildi. İlk olarak Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşare Aktaş Arnas'ın start vermesiyle bayan bisiklet sporcularının önceliğinde başlayan yarışmada, öğrenciler 30'lu gruplar halinde yarıştılar.

Bayanlar yarışının sona ermesinin ardından Sağlık Kültür Daire Başkanı Doç. Dr. Kerem Özgünen erkekler yarışı için start verdi. Öğrencilerin sportif bir yarışmaya katılımlarının sağlanarak bir mücadele ortamının içerisine girmelerini ve yarışma sürecinde eğlenerek özgüvenlerini artırmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen yarışmaya toplam 120 öğrenci katıldı.

Bayan veErkek kategorileri altında gerçekleştirilen yarışmada bayanlar toplam 2 tur x 5, erkekler ise  3 tur x 7,5 kilometrelik parkurlarda yarıştı. Kampüs içerisinde ki otobüs güzergahının ters yönünde bir güzergah takip eden yarışmacılara parkur içerisinde su takviyesi yapıldı.

Yaklaşık 1 saat süren yarışma sonunda birinci olan yarışmacılar Şeyma Çokyiğit ve Onur Özer'e bisiklet, ikinciliği elde eden Münevver Kıllı ve Mustafa Tekin'e kask, üçüncü olan Serap Sevgül ve Emre Katman'a ise bisiklet ekipmanları hediye edildi. Yarış sonrası düzenlenen ödül töreninde dereceye giren öğrencilere Çukurova Üniversitesi Bisiklet Kulübü Başkanı Selçuk Aslan tarafından madalya takıldı.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi