Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Süs Bitkileri Islahı Kursu Tamamlandı

 

 

Adana (ÇÜHM) -

10.12.2014

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Biyoteknolojı Araştırma ve Uygulama Merkezi araştırıcılara kapılarını açmaya devam ediyor. Farklı konularda konunun uzmanlarını araştırıcılarla buluşturan, hem teorik bilgiler veren hem de laboratuvar ortamlarında çalışmalarını sağlayan  Merkez, bu çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. ÇÜ Biyoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi, konusunda uzman akademisyenlerin katılımı ile “Süs Bitkileri Islahı Kursu” düzenledi.

ÇÜ Biyoteknoloji Merkezi’nde gerçekleştirilen kursa Prof. Dr. Şebnem Ellialtıoğlu (Ankara Üniversitesi Ziraat Fak. Bahçe Bitkileri Bölümü), Prof. Dr. Nebahat Sarı (ÇÜ Bahçe Bitkileri Bölümü-Biyoteknolojı Merkezi Müdürü), Prof. Dr. Yeşim Yalçın Mendi (ÇÜ Bahçe Bitkileri Bölümü), Bart Kuijer(Süs bitkileri ıslahçısı), Mustafa Akça (Süs bitkileri Islahçısı), Arie Van Diepen( Artisst Plants Biotechnology Laboratary) eğitmen olarak katılırken 2 gün süren kurs boyunca kursiyerlere uygulamalı ve teorik bilgiler aktarıldı.

 

Başarılı Olan Kursiyerlere Sertifika Verildi

Kursu başarı ile tamamlayan kursiyerlere eğitim sonunda düzenlenen törenle sertifikaları verildi. ÇÜ Biyoteknoloji Merkezi Müdürü Prof. Dr. Nebahat Sarı törende emeği geçen eğitmenlere teşekkür belgesi takdim ederken, kursa katılan kursiyerlere de eğitmenler tarafından belgeleri verildi.

 
 
 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi