Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

CENGA “GDG DevFest'17” Konferansı Düzenledi

 

 

Adana (ÇÜHM) -

22.12.2017

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Bilgisayar Mühendisliği öğrencilerinin oluşturduğu bir öğrenci topluluğu olan Computer Engineering Association (CENGA) “GDG DevFest'17” etkinliği ile konusunda uzman isimleri öğrencilerle buluşturdu.

Bölüm Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatih Akay danışmanlığında önemli çalışmalara imza atan CENGA ekibi, Mithat Özsan Amfisi'nde düzenlenen GDG DevFest'17 etkinliğinde farklı sektörlerdeki yazılım uzmanlarını öğrencilerle bilgi ve birikimlerini anlatması için bir araya getirdi.

Antcom’dan Mehmet Can Yumuştutan (Web Developer), Scode Kod Dünyası’ndan Kadircan Kırkkoyun (Co-founder & Marketing), Sabah Kemal Cansu (Designer), Barış Ceviz (Co-founder & Backeend Developer), GDG Kütahya'dan Sinan Yılmaz (GDG Kütahya Organizer), Bulut Yazılım AŞ'den Hüseyin Mert (Managing Director) ve Atıf Ceylan'ın  (VP & CTO) konuşmacı olarak katıldığı etkinliğe öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Danışman Öğretim Üyesi Doç. Dr. M. Fatih Akay kısa adı CENGA olan öğrenci topluluğunun oluşumundan bu yana geçen iki yıllık süreçte yaptığı etkinliklerle adından söz ettirdiğini belirterek, çalışmalarının aktif olarak devam edeceğini söyledi.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi