Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Rönesans Holding Çukurova Üniversiteli Öğrencilerle Buluştu
Geleceğin Mimar ve Mühendisleri “Sürdürülebilir Geleceği” Tasarlıyor

 

 

Adana (ÇÜHM) -

10.11.2014

Sürdürülebilir Geleceği Tasarla” sloganıyla gerçekleşecek yarışmayı duyurmak ve Rönesans Holding’in deneyimlerini geleceğin mimar ve mühendisleriyle paylaşma amacıyla Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinde seminerler düzenleyen Rönesans Holding yöneticilerinin bu kez durağı Çukurova Üniversitesi oldu.

Ulusal çapta düzenlenen "Yeşil Bina ve Çevre Dostu Sistemler" temalı, “Üniversitelerarası Proje Yarışması” Çukurova Üniversitesi’nde düzenlenen seminerde Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi öğrencilerine tanıtıldı. Gençlerin, “sürdürülebilirlik” ve “çevre dostu sistemler” konularındaki yenilikçi fikirlerini, projeye dönüştürmelerine olanak tanıyan yarışmanın tanıtım semineri, geleceğin mühendislerinin yanı sıra öğretim üyelerinden de yoğun ilgi gördü.

Çukurova Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen seminerde, Rönesans Holding yöneticilerinden Dr. Onur B. Tokdemir öğrencilere, “Yeşil Bina ve Çevre Dostu Sistemler” ile yarışmanın amacını ve Rönesans Holding'in deneyimlerini içeren sunum yaptı.

 

“Alternatif Fikir Projelerinin Üretilmesi Hedefleniyor.”

Rönesans Holding’in yurt içi ve yurt dışındaki yeşil binalardan örnekler veren Dr. Tokdemir,  yarışmaya katılım koşullarıyla ilgili de şunları söyledi;
“Rönesans Holding, bu yarışma ile sürdürülebilirlik kriterlerine uygun, çevre dostu sistemlerin kullanıldığı konsept tasarım ve bunları destekler nitelikteki malzeme veya yapım teknikleri konusunda 'yeni bir yaklaşım' sunan alternatif fikir projelerinin üretilmesi hedefleniyor.”

“Aynı Üniversiteden Birkaç Takım Katılabilecek.”

“Üniversitelerin mühendislik ve mimarlık fakültelerinde öğrenim gören 3. ve 4. sınıf lisans öğrencileri en fazla 7 kişiden oluşan takımlar halinde katılabilecek. Aynı üniversiteden birçok takım yarışmaya katılarak fikirlerini yarıştırabilecek. Kütüphane ve sergi alanı, butik otel ve konut seçeneklerinden birinde proje geliştirecek takımlar, projelerini yarışma web sitesi olan http://www.ronesans.com/yarisma adresine yükleyebilecekler.”

 

 

“Başvurular 13 Şubat 2015’te Sona Eriyor.”

Yarışmaya katılmak isteyen üniversiteli gençlerin başvuruları, 15 Ekim 2014 ile 13 Şubat 2015 tarihleri arasında alınacak. Yarışma sonunda, 'En Yenilikçi En Sürdürülebilir Proje' ödüllendirilecek. Yarışmanın birincisine 10.000 TL, ikincisine 6.000 TL, üçüncüsüne ise 4.000 TL para ödülünün yanı sıra 5 projeye de mansiyon ödülü verilecek.”

“Projeler Sergilenecek”

“Yarışma kapsamında, kütüphane ve sergi alanı, butik otel ve konut olmak üzere üç farklı yapı tipinde proje üretilebilme seçeneği sunulacak. Yarışma ile ilgili tüm detaylara yarışma için hazırlanan web sayfasından ulaşılabilecek ve sosyal medya platformlarından da takip edilebilecek. Yarışma sonuçları 27 Şubat 2015 günü açıklanacak. Daha sonra düzenlenecek ödül töreninde ise projeler sergilenecek.”

 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi