Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

ÇÜ Ceyhan Meslek Yüksekokulu 40. Dönem Mezunlarını Verdi

 

 

Adana (ÇÜHM) -

27.07.2017

Çukurova Üniversitesinde(ÇÜ) mezuniyet heyecanı devam ediyor. Çukurova Üniversitesi Ceyhan Meslek Yüksekokulu 40. Dönem öğrencilerini uğurladı.

Ceyhan Yerleşkesi Konferans Salonunda düzenlenen tören saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Törenin açılış konuşmasını öğrenciler adına Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı öğrencisi Ergün Yiğit yaptı.

“Bugüne Kadar 6.300 Mezun Verdik.”

Törene Ceyhan Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Deniz Yıldırım, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve aileleri katıldı. Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Deniz Yıldırım açılış konuşmasında 1979 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak kurulan okullarının bugüne kadar 6.300 mezun verdiğini söyledi. 2016-2017 eğitim-öğretim yılında 8 program ile eğitime devam eden Ceyhan Meslek Yüksekokulu’nun bu eğitim-öğretim yılında 115 mezun verdiğini ifade eden Doç. Dr. Yıldırım, mezun olan öğrenci ve velilere şöyle seslendi;
“Eğitim hayatınızın bir sürecini daha başarıyla tamamladınız. Bundan sonraki yolunuzda hepinize başarılar diliyorum. Sizlerden isteğimiz ülkeniz için çok çalışmanız, dürüst ve hakkaniyeti gözeten bir birey olmanızdır. Değerli Veliler, evlatlarınızın kariyer basamaklarında yükselmeleri çok çalışmalarının yanı sıra sizlerin onlara göstereceğiniz destek ile mümkün olacaktır.”

Keplerini Havaya Fırlatarak Mezun Oldular.

Okul Birincisi Sinan Aydemir’ın yaş kütüğe plaket çakması sonrası sırasıyla bölüm başkanlarının ellerinden diplomalarını alan öğrenciler bahçeye çıkarak hep birlikte keplerini havaya fırlatarak mezun oldu.

 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi