Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Çukurova Üniversiteli Akademisyenler Çiftçilere “Entansif Keçi Yetiştiriciliğini” Anlattı

 

 

Adana (ÇÜHM) -

30.11.2015

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü Öğretim Üyeleri Tarım Fuarında çiftçilerle bir araya geldi. Prof. Dr. Nazan Koluman ve Prof. Dr. Osman Torun TÜYAP Fuar Merkezinde çiftçilere seminer verdi. Prof. Dr. Koluman keçi üretimi hakkında doğru bilinen yanlışları anlatırken, keçi eti üretim ve tüketiminin faydalarına değindi.

TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Adana - Tarım, Hayvancılık, Tavukçuluk ve Süt Endüstrisi Fuarı, sektördeki uluslararası katılımcı ve ziyaretçileri bir araya getirdi. 

Seminere, Aladağ, Saimbeyli ve Feke’den Yetiştiriciler Katıldı.

Fuar kapsamında bölgeden gelen çiftçilere eğitim seminerleri de düzenlenen fuarda Çukurova Üniversitesi Öğretim Üyeleri de eğitim verdi. Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nazan Koluman ve Prof. Dr. Osman Torun “Entansif (özel keçi ağılarında meraya salınmadan beslenen keçiler) Keçi Yetiştiriciliği ve Projelendirme” konusunda çiftçileri bilgilendirdi.

Aladağ, Saimbeyli, Feke gibi yetiştiriciliğin yaygın olduğu bölgelerden gelen çiftçiler akademisyenleri dikkatle dinledi. Çiftçilerin sorularını da yanıtlayan Çukurova Üniversiteli akademisyenler, daha kaliteli ve verimin yüksek olması için ne gibi çalışmalar yapılması gerektiğini anlattı.

Prof. Dr. Koluman: “Keçi Eti Üzerindeki Kötü İmajı Yıkmak Gerekiyor.”

Keçi eti tüketimiyle ilgili doğru bilinen yanlışlar olduğunu aktaran Prof. Dr. Koluman, keçi etinin üzerindeki kötü imajı yıkmak gerektiğini belirterek, keçi etinin faydalarından söz etti. Keçi etinin en az koyun, sığır ve tavuk eti kadar lezzetli olduğuna vurgu yapan Prof. Dr. Koluman aynı zamanda ucuza üretilebilen bir et olduğunu söyledi.

Konferans soruların yanıtlanmasıyla sona erdi.

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi