Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Çukurova Üniversitesi’nden Darbe Girişimine Kınama…

 

 

Adana (ÇÜHM) -

19.07.2016

Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar başkanlığında toplanan Çukurova Üniversitesi Senatosu, ülke demokrasisine yönelik gerçekleştirilmeye çalışılan darbe teşebbüsüne karşı kınama mesajı yayınladı. ÇÜ Senatosu kararıyla oluşturulan kınama mesajında, “Demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçecek bu hain girişimi Çukurova Üniversitesi olarak nefretle, şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz.” denildi.

Rektörlük binası önünde senato üyelerinin katılımıyla Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar tarafından okunan kınama mesajında şu görüşlere yer verildi…

“DARBE GİRİŞİMİNİ ŞİDDETLE KINIYORUZ”

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin demokratik yapısı, anayasal düzeni, parlamenter sistemi, milli bütünlüğü, iç barışı ve millet iradesi hedef alınarak Türk Silahlı Kuvvetleri içine sızmış, örgütlü bir terör şebekesi tarafından 15 Temmuz 2016 gecesi gerçekleştirilmek istenen darbe Cumhurbaşkanımız, Meclisimiz, Hükümetimiz, Kahraman Polisimiz ve Ordumuzun emir ve komuta zincirine bağlı şerefli mensupları ve Yüce Milletimizin dirayeti ile kısa zamanda önlenmiştir.

Ülkemizin seçilmiş Cumhurbaşkanını görevden uzaklaştırarak hayatına kastetmek, hükümeti devirmek, parlamentoyu kapatarak bir cunta rejimi kurmak için gerçekleştirilen bu darbe girişiminin yıllardır Devlet içerisine yerleşerek bütün kurumlara yayılan, Devlet içinde ayrı bir devlet gibi örgütlenen bir şebekenin girişimi olduğu alenen ortaya çıkmıştır.

Demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçecek bu hain girişimi Çukurova Üniversitesi olarak nefretle, şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Bilimin ve demokrasinin en önemli savunucularından Çukurova Üniversitesi, Vatanın ve Milletin bölünmez bütünlüğü ülküsüne, milletin iradesine saygı ve demokrasiye sahip çıkma noktasında tek vücut, tek ses halindeki sağlam duruşunu kararlılıkla sürdürecektir. Ülkemizin yaşanan bu sıkıntılı süreci hızla atlatacağına inancımız tamdır. 

Bu menfur olayda hayatını kaybeden demokrasi şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar dileriz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Çukurova Üniversitesi Senatosu

 

 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi