Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

1 Kap Su, 1 Kap Mama, 1 Kalp Sevgi…

 

 

Adana (ÇÜHM) -

17.10.2018

Doğayla iç içe bir üniversite olan Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) kampüs alanında bulunan hayvanları korumak ve bakımlarını sağlamak amacıyla Sağlık Kültür Daire Başkanlığı Öğrenci Faaliyetleri Birimine bağlı olarak kurulan Çukurova Üniversitesi Hayvan Dostları Kulübü (ÇÜHAYDOST), ÇÜ Veterinerlik Fakültesi öğrencileri ve Sarıçam İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri, “1 Kap Su, 1 Kap Mama, 1 Kalp Sevgi” etkinliğinde bir araya geldi. Ekinlik kapsamında hayvanseverler, kampüs içerisinde bulunan mama ve su kaplarının sayısını çoğalttılar.

Yaşamak için insana muhtaç olan köpek ve kedilerin beslenme ihtiyaçları dışında sağlık kontrolleri ve aşılanmaları ile ilgili ortak çalışmaların sürdürülmesi konusunda destek vereceklerini ifade eden Sarıçam İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Örtülü, “Muhteşem doğal bitki örtüsü ve coğrafik yapısıyla Çukurova Üniversitesi yerleşkesinde hayvanlarla birlikte daha mutlu bir yaşam sürmek üzere ÇÜHAYDOST arasında bir çalışma protokolü oluşturduk.” dedi.

Prof. Dr. Işık: “Doğaya ve Sokak Hayvanlarına Karşı Duyarlı Olalım.”

ÇÜHAYDOST Kulüp Danışmanı Prof. Dr. Oya Işık ise, kampüs alanında Veterinerlik Fakültesi öğrencileri ve gönüllülerle çalışmalar yaparak sokak hayvanlarına destek olamaya çalıştıklarını söyledi.

Öğrencilerle birlikte sokak hayvanlarının haklarının korunması, bakımı ve beslenmesi konusunda kampüste çalışmalar yürüttüklerini belirten Prof. Dr. Işık akademik, idari personel ve öğrenci kafeteryalarından yemek toplayarak kampüste yaşayan hayvanlara dağıtıklarını, düzenli olarak aşılama ve ilaçlama işlemlerini de sürdürdüklerini ifade etti.

Sarıçam Tarım İlçe Müdürlüğü gibi doğaya ve sokak hayvanlarına duyarlı kurum ve kuruluşların kampüs içerisinde paydaş olarak çalışmaktan mutluluk duyduklarını belirten Prof. Dr. Işık, çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

 

 

  

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi