Arama Bağlantılar ÇÜ Anasayfa
  HABER MERKEZİ  
 
 
Anasayfa
 
Hakkımızda
 
E-Bülten
 
Röportajlar
  Konuşma Metinleri
  Videolar
  Medyada ÇÜ
 
Haber Arşivi
 
İletişim
 

Çukurova Üniversitesi'nde Kayıt Heyecanı Başladı

 

 

Adana (ÇÜHM) -

03.08.2015

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) 2015-2016 eğitim öğretim yılı kayıtları Sakıp Sabancı Spor ve Sergi Salonu ile Kozan, Karaisali, Ceyhan, Yumurtalık ve Pozantı Meslek Yüksekokullarında başladı. Kayıtlar, 3-7 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan, Genel Sekreter Nazan Karataş ve Öğrenci İşleri Daire Başkanı Nazım Altan ilk gün kayıt yaptıran öğrenci ve aileleriyle bu heyecana ortak oldu. Prof. Dr. Erdoğan, bu yıl toplam 10.010 öğrencinin 2015 ÖSYS sonuçlarına göre Çukurova Üniversitesine kayıt yaptırma hakkı kazandığını söyledi.

Çukurova Üniversitesi’nde 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı kayıtları bugün başladı. Çukurova Üniversitesi'ne bu yıl 10.010 öğrenci yeni kayıt yaptıracak. Ek yerleştirmelerle bu sayının artması beklenirken, kayıtlar sonunda Çukurova Üniversitesi’nde öğrenci sayısının 48.000’in üzerine çıkacağı tahmin ediliyor.

 

İlk Kayıt İşlemini Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan Yaptı

Çukurova Üniversitesi Sakıp Sabancı Spor ve Sergi Salonu’nda gerçekleşen kayıtlarda, ilk kayıt Çukurova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan tarafından yapıldı. Tıp Fakültesi’ne yeni başlayan Tezel Kovancı'nın işlemlerini yapan Prof. Dr. Şeref Erdoğan, Çukurova Üniversitesi'ne kayıt olan öğrencilere başarı dileklerini iletti.
Kayıt stantlarını tek tek gezen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan, kayıt işlemlerini yapan personelle ve öğrencilerle sohbet etti.

Öğrencilerin Rahat Bilgi Alabilmesi İçin Stantlar Kuruldu

Öğrencilerin kolay şekilde kayıt yaptırabilmeleri için danışma masaları kurularak sıra numaraları verildi. Öğrenciler sırayla kayıt olacakları bölümün standına gelerek 1 dakikadan kısa süren işlemlerini tamamlayarak kayıt oldu. Kayıt sonunda öğrencilere Çukurova Üniversitesi tarafından çeşitli hediyeler verilirken, kurulan bilgilendirici stantlarda da öğrencilerin Üniversite hakkında bilgi alması sağlandı.

E-kayıt ile 03.08.2015 Tarihi İtibariyle 2.270 Civarında Öğrenci ÇÜ’ye Kaydını Yaptırdı.

Ayrıca, YÖK tarafından yürütülen Yükseköğretim Bilgi Sistemi çalışmaları kapsamındaki Elektronik Kayıt (e-kayıt) ile de Çukurova Üniversitesi’ne 03.08.2015 tarihi itibariyle 2.270 civarında öğrenci kaydı yapıldı. Elektronik kayıt olmayı tercih eden öğrencilerin üniversitelere giderek tekrar kayıt yaptırmalarına gerek olmadığı bildirildi.

Kayıt işlemleri için öğrencilerin http://www.cu.edu.tr veya http://www.cu.edu.tr/tr/HaberDetay.Aspx?id=21202 adresinden detaylı bilgi alabileceği bildirildi. 

 

 

kişi ziyaret etmiştir

 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi